62-vjeçari përlot me video-mesazhin pak para vdekjes nga COVID-19

62-vjeçari përlot me video-mesazhin pak para vdekjes nga COVID-19

929 mijë persona kanë humbur jetën në të gjithë botën nga pandemia COVID-19. Shumë persona, viktimë e COVID-19, nuk kanë mundur  të përshëndesin për herë të fundit familjarët e tyre.

Ndërkohë, një rast prekës është regjistruar në Turqi. 62-vjeçarit Yasar Unal nga Corumi në Turqi kishte lënë një video-mesazh në telefonin e tij para se të humbte jetën nga koronavirusi.

Në video, 62-vjeçari i bën thirrje të gjithëve që të kujdesen për veten dhe të mos i neglizhojnë masat anti-Covid.

“Më merret fryma, tensionin e kam të lartë dhe kam temperaturë. Unë u bëra vonë, ju lutem mos e bëni këtë dhe kujdesuni për veten. Mirupafshim të gjithëve”, shprehet ai në video-mesazh.

Mediat turke publikuan mesazhin e tij duke marrë edhe shpjegime nga familjarët se si e kishin zbuluar videon.

“Pasi varrosëm babain, vendosëm në karikim celularin dhe zbuluam videon që ai e kishte bërë kur ishte në intubim”, tregon i biri i tij.

Turqia numëron më shumë se 7 mijë raste me koronavirus që prej fillimit të pandemisë, duke qenë një ndër vendet që janë prekur më rendë prej pandemisë.

Isparta escort Afyon escort Giresun escort Çanakkale escort Trabzon escort Çorum escort Erzurum escort Muğla escort Pamukova escort Buca escort Osmaniye masaj salonu Balıkesir escort Manisa escort Aydın escort Muğla escort Maraş escort Yozgat escort Tekirdağ escort Mersin escort Nizip escort Çankaya escort Ordu masaj salonu Kütahya mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Şanlıurfa escort bayan Gaziantep escort bayan Amasya escort bayan Edirne escort bayan Yozgat escort bayan Adana escort bayan