1 2 3 3,791 10 / 37904 POSTS
Reforma në drejtësi…Europa e përdori Shqipërinë si “kavie” eksperimentale! Tani luan si macja me miun për vazhdimin e negociatave! Shtyhet për në Mars vendimi

Reforma në drejtësi…Europa e përdori Shqipërinë si “kavie” eksperimentale! Tani luan si macja me miun për vazhdimin e negociatave! Shtyhet për në Mars vendimi

Vendimi për hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian është shtyrë për në mars. Kështu, disa nga vendet janë shprehur dje skeptikë për [...]
Ndizen debatet për dosjen “Hajdari”, Izet Haxhia padit gjyqtarin që bllokoi dëshmitarët kyç, luftë në prapaskenë për të hedhur në kosh “vrasjen e shekullit”

Ndizen debatet për dosjen “Hajdari”, Izet Haxhia padit gjyqtarin që bllokoi dëshmitarët kyç, luftë në prapaskenë për të hedhur në kosh “vrasjen e shekullit”

Rindizet beteja për dosjen “Hajdari”. Shpresat ishin që gjatë gjyqit të Izet Haxhisë të dilnin në skenë detaje të reja, por procesi gjyqësor po has vë [...]
Klosi dhe Koçi: Akuzat e Berishës ndaj LANÇ çmenduri, është tradhtar si vëllezërit e tij ballistë, nuk ia ul dot vlerat luftës me shpifje

Klosi dhe Koçi: Akuzat e Berishës ndaj LANÇ çmenduri, është tradhtar si vëllezërit e tij ballistë, nuk ia ul dot vlerat luftës me shpifje

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi dhe zv/ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi kanë reaguar dje ashpër sa u takon akuzave të ish-kryem [...]
Dibrës dhe Gjirokastrës u ikën nga një deputet, KQZ vulos vendimin, Tirana shkon në 36 mandate

Dibrës dhe Gjirokastrës u ikën nga një deputet, KQZ vulos vendimin, Tirana shkon në 36 mandate

Tashmë është zyrtare, Dibra dhe Gjirokastra do të kenë nga një deputet më pak, të cilët do t’i shtohen qarkut të Tiranës. Disa muaj më parë vetë parti [...]
Si i u dogj në makinë njeriu që zbuloi grupin e Berishës për hetimin e UÇK-së, dëshmoi edhe për kapjen e politikanëve shqiptarë nga UDB-ja

Si i u dogj në makinë njeriu që zbuloi grupin e Berishës për hetimin e UÇK-së, dëshmoi edhe për kapjen e politikanëve shqiptarë nga UDB-ja

Faktet dhe dëshmitë konfirmojmë se Sali Berisha ka qenë dhe mbetet një nga kundërshtarët më të vendosur të UÇK pas Millosheviçit. Mjaftojmë të k [...]
Pse nuk po goditen “peshqit e mëdhenj”? Vasilika Hysi jep mesazhin e fuqishëm për SPAK

Pse nuk po goditen “peshqit e mëdhenj”? Vasilika Hysi jep mesazhin e fuqishëm për SPAK

Deputetja e Partisë Socialiste, Vasilika Hysi kërkon nga Struktura e Posaçme Antikorrupsion të godasë “peshqit e mëdhenj”. Teksa ende nuk ka një dënim [...]
Franca përballet me rezistencë të publikut ndaj vaksinës kundër Covid-19

Franca përballet me rezistencë të publikut ndaj vaksinës kundër Covid-19

Ndërsa autoritetet franceze përgatiten të paraqesin strategjinë e tyre të shpërndarjes së vaksinës kundër koronavirusit këtë javë, ata po përballen me [...]
“Topalli ftohet në TV Zeni, anulohet emisioni”! Mero Baze: Duhej të shihej vetëm filozofi Luli “Liria e shtypit” e Berishës, as në frëngji të kullës së tij s’të le të nxjerrësh kokën

“Topalli ftohet në TV Zeni, anulohet emisioni”! Mero Baze: Duhej të shihej vetëm filozofi Luli “Liria e shtypit” e Berishës, as në frëngji të kullës së tij s’të le të nxjerrësh kokën

Ish kryetarja e Parlamentit e nënkryetare e PD, aktualisht drejtuese e “Lëvizjes për Ndryshim” Jozefina Topalli ishte e ftuar në emisionin e televizio [...]
Rikthehet si “sovranist” Meta por është keq nga truri: Diplomatët që i mbanin iso Ramës, kanë ndihmuar në pengimin e ngritjes së Kushtetueses

Rikthehet si “sovranist” Meta por është keq nga truri: Diplomatët që i mbanin iso Ramës, kanë ndihmuar në pengimin e ngritjes së Kushtetueses

Kreu i shtetit rikthehet serish ne idete e tij “sovraniste” dhe kunder perfaqesuesve te partnereve tane nderkombetare ne Shqiperi! Presidenti Ilir [...]
1 2 3 3,791 10 / 37904 POSTS