1 2 3 4,101 10 / 41007 POSTS
Vazhdon situata kritike me Covid: 1021 raste të reja dhe 19 pacientë të infektivit kanë humbur jetën

Vazhdon situata kritike me Covid: 1021 raste të reja dhe 19 pacientë të infektivit kanë humbur jetën

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se 19 persona kanë humbur jetën nga Covid-19, ndërsa 1021 të tjerë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në [...]
Publicisti Milaim Zeka: Baton Haxhiu mund të arrestohet për publikimin e dosjes për ish drejtuesit e UÇK

Publicisti Milaim Zeka: Baton Haxhiu mund të arrestohet për publikimin e dosjes për ish drejtuesit e UÇK

Publicisti Milaim Zeka shkruan se Baton Haxhiu mund të ketë marrë ftesë nga Gjykata Speciale dhe mund të arrestohet me akuzën e ndërhyrjes në Drejtësi [...]
Kampion kundër korrupsionit: Ardian Dvorani votoi kundër Lul Berishës, Ilir Metës dhe kërkoi ndëshkimin e Sali Berishës

Kampion kundër korrupsionit: Ardian Dvorani votoi kundër Lul Berishës, Ilir Metës dhe kërkoi ndëshkimin e Sali Berishës

Nga Adriatik Doçi Shpallja e gjyqtarit Ardian Dvorani nga Departamenti Amerikan i Shtetit si një nga 12 personalitetet më të spikatur në botë në l [...]
Ambasada e SHBA-së publikon “Foton e Ditës”, kampionin kundër korrupsionit

Ambasada e SHBA-së publikon “Foton e Ditës”, kampionin kundër korrupsionit

Ardian Dvorani, gjyqtar dhe ish-kryetar i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi është nismëtar kryesor i reformimit të sistemit të drejtësisë në Shqipëri [...]
U akuzua nga Berisha për “puç shteti” për 21 Janari, Bamir Topi fiton “amnistinë” dhe zyrtarizon koalicionin me PD

U akuzua nga Berisha për “puç shteti” për 21 Janari, Bamir Topi fiton “amnistinë” dhe zyrtarizon koalicionin me PD

Zyrtarizohet marrëveshja përfundimtare për koalicionin opozitar. Në momentet e fundit është ndryshuar emri i koalicionit nga “Shqipëria fiton” në “Par [...]
Këngëtari Flori Mumajesi humb njeriun e shtrenjtë

Këngëtari Flori Mumajesi humb njeriun e shtrenjtë

Ditën e sotme një lajm i trishtë bëhet me dije për Flori Mumajesin. Kantautori i njohur ka humbur nënën e tij. Burime pranë familjes së artisit e k [...]
Ardian Dvorani sqaron një herë e mirë përplasjen me Metën: Ai të veprosë si e vlerëson, unë raportet i kam me Kushtetutën

Ardian Dvorani sqaron një herë e mirë përplasjen me Metën: Ai të veprosë si e vlerëson, unë raportet i kam me Kushtetutën

Gjykatësi Ardian Dvorani ka komentuar ditën e sotme vlerësimin e dhënë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës me motivacionin për përkushtim kundër korru [...]
Opozita parlamentare hyn në listat e PS, zbardhen emrat e deputetëve që do kalojnë tek socialistët

Opozita parlamentare hyn në listat e PS, zbardhen emrat e deputetëve që do kalojnë tek socialistët

Burime nga Partia Socialiste konfirmuan se deputeti Edmond Rrushi, që hyri në parlament nga listat e LSI, ka qenë pjesë në mbledhjen kësaj partie, për [...]
Zbardhet marrëveshja e koalicionit të PD me aleatët për zgjedhjet e 25 Prillit, ja kush do e ndihmoj Lulin të rrëzoj Ramën (Foto)

Zbardhet marrëveshja e koalicionit të PD me aleatët për zgjedhjet e 25 Prillit, ja kush do e ndihmoj Lulin të rrëzoj Ramën (Foto)

Koalicioni që Partia Demokratike do të krijojë me partitë e tjera opozitare pritet të mbaj emrin “Partia Demokratike-Aleanca për ndryshim”. Në marr [...]
A do të ketë shtim të masave kufizuese anti-Covid? Ja kush janë skenarët që po diskutohen

A do të ketë shtim të masave kufizuese anti-Covid? Ja kush janë skenarët që po diskutohen

Kreu i Urgjencës Skënder Brataj thotë se këto ditë do të mblidhet Komiteti Teknik për të treguar vendimet për situatën e Covid. Ai tha se të gjithë [...]
1 2 3 4,101 10 / 41007 POSTS