Aktori i madh Çun Lajçi befason në Sheshin Skënderbej…shet librat: Ramën e mallkova për teatrin, por e dua si artist

Aktori i madh Çun Lajçi befason në Sheshin Skënderbej…shet librat: Ramën e mallkova për teatrin, por e dua si artist

Aktori i njohur nga Kosova, Çun Lajçi ka nisur të dalë në shesh për të shitur librat e tij gjatë pandemisë. Së fundmi ai ka mbërritur në Tiranë ku interpreton edhe me Lahutë.

Pas disa ditësh në sheshin e Prishtinës, aktori Çun Lajci ka mbërritur në Tiranë, ku është vendosur në Sheshin Skënderbej për të shitur vetë, librin e tij me titull “Bastardët”. I njohur për rolet artistike por dhe poezitë qe i shkruan dhe interpreton duke i postuar në rrjetet sociale, ai ka zgjedhur rrugën në vend të Teatrit sidomos prej pandemisë.

“Tu e ditë situaën se vijne gjeneratat e reja e ta marrin skenën e nuk të thërrasin më, i thashë vetes, a ka lindur teatri në rrugë? Po ka lindur. Kam shkuar në Rugovë me lahutën time dhe kam filmuar poezitë dhe kjo ishte thirrje për dy ministre pse lahutën ta marrin serbët e të hyjnë në Unesco” thotë aktori.

I zhgënjyer nga situata artsitike te të dyja vendet, aktori, komenton edhe ngjarjet e fundit, duke e nisur fjalën e tij, prej nje kendvështrimi për kryeministrin e Shqipërisë.

“E dua si artist, vërtet e dua shume dhe në të vërtetë jam shumë kundër tij. E kam sharë e kam mallkuar për shkak të teatrit, kurre me të nuk kam folur, nuk e di a më njeh a jo. E cilësoj të çmendur se ende e njoh si artist të çmendur në kuptimin e mirë të fjalës”, thotë Lajçi

Pandemia ka bllokuar jetën kulturore në Shqipëri e Kosovë. Në të dyja vendet, mbetet i paqartë fati i sezonit të ri dhe vetë artistëve të pavarur.

Isparta escort Afyon escort Giresun escort Çanakkale escort Trabzon escort Çorum escort Erzurum escort Muğla escort Pamukova escort Buca escort Osmaniye masaj salonu Balıkesir escort Manisa escort Aydın escort Muğla escort Maraş escort Yozgat escort Tekirdağ escort Mersin escort Nizip escort Çankaya escort Ordu masaj salonu Kütahya mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Şanlıurfa escort bayan Gaziantep escort bayan Amasya escort bayan Edirne escort bayan Yozgat escort bayan Adana escort bayan