“Alpet Shqiptare të lënë pa frymë”, prestigjiozja ndërkombëtare rendit vendet më të bukura në botë

“Alpet Shqiptare të lënë pa frymë”, prestigjiozja ndërkombëtare rendit vendet më të bukura në botë

Portali i mirënjohur ndërkombëtar “MSN” ka renditur vendet më të bukura në planet për t’u vizituar, nën siglën e “vendet ku nëna natyrë ka lënë mrekullitë e veta”.
Në listimin e këtyre vendeve janë dhe Alpet Shqiptare, “Prokletije”, pozicionuar mes Shqipërisë, Kosovës dhe Malit të Zi.

“Nuk mund të mohohet bukuria e peisazheve alpine të Zvicrës, Francës dhe Italisë, por shumë prej tyre nuk kapin madhështinë e pashoqe të Prokletije, të njohur gjithashtu si Alpet Shqiptare. I pozicionuar në gadishullin e Ballkanit Perëndimor, ky varg malor që lë pa frymë shtrihet nëpër Shqipëri, Kosovë dhe Mal të Zi. Ndërthurur me fshatra të çuditshëm, pyje të harlisura dhe qafa malore të tërbuara, ky rajon është një vend i jashtëzakonshëm për t’u shëtitur.”, shkruan MSN në artikullin e saj.

Përveç Alpeve Shqiptare, ndër vendet e tjera të listuara janë Hoh Rain Forest në SHBA, Angel Falls në Venezuelë dhe Stuðlagil në Islandë.

Për të eksploruar më shumë detaje rreth bukurive madhështore të alpeve shqiptare mund të klikoni këtë link:

REPORTAZHI: “Më jepni një biçikletë t’ju rrëfej një aventurë mes Alpesh me zana dhe kreshnikë!”

Isparta escort Afyon escort Giresun escort Çanakkale escort Trabzon escort Çorum escort Erzurum escort Muğla escort Pamukova escort Buca escort Osmaniye masaj salonu Balıkesir escort Manisa escort Aydın escort Muğla escort Maraş escort Yozgat escort Tekirdağ escort Mersin escort Nizip escort Çankaya escort Ordu masaj salonu Kütahya mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Şanlıurfa escort bayan Gaziantep escort bayan Amasya escort bayan Edirne escort bayan Yozgat escort bayan Adana escort bayan