Ambasadorja Yuri Kim darkon me përfaqësues të “Nisma (Ç) Thurje” në Shqipëri! Por ai njeh kush janë Pano Soko, Besian Pesha dhe profesori “sorosian”?! (Foto)

Ambasadorja Yuri Kim darkon me përfaqësues të “Nisma (Ç) Thurje” në Shqipëri! Por ai njeh kush janë Pano Soko, Besian Pesha dhe profesori “sorosian”?! (Foto)

Ambasadorja Yuri Kim ka darkuar me përfaqësues të lëvizjes Nisma Thurje, e cila tashmë deklaron se është kthyer në një parti politike, por ligjërisht nuk është e mundur, sepse nëse çdo OJQ do kthehej në parti politike vetëm se një deputete do i bashkohej këtij grupim, do ishte mbushur vendi me parti.

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, na habiti me takimin me përfaqësuesit e kësaj bande politike me drejtuesit kolektiv të saj, Rudina Hajdari, Pano Soko, Rezart Prifti, Besian Pesha dhe të tjerë.

“Nisma Thurje” vetëm në fillim të këtij muaji konfirmoi tranzicionin në një parti politike, duke konfirmuar zërat që qarkullonin prej kohësh, por a i njeh ambasadoria Yuri Kim se kush janë drejtuesit e këtij formacioni amorf?!

Besian Pesha, një i akuzuar dhe i dënuar për vjedhje që në vitet e rinisë. I akuzuar për vjedhje dhe korrupsion si ish drejtori i AKBN-së i propozuar dhe i vendosur aty nga LSI dhe i shkarkuar nga Meta për prishje pazaresh duke e akuzuar për korrupsion dhe hajdutërinë burimet natyrore t♪7 vendit si ato të Kromit në Bulqizë dhe naftës në Ballsh.

Pano Soko ish Drejtori i financave të AKBN-së, i shkarkuar për korrupsion, të paditur për këto vepra penale , i akuzuar për vjedhje projektesh dhe bashkëpuntor me Besjan Peshën.

Profesori qesharak i PD që u gjuajt me vezë në protestën e studentëve dhe e larguan me shpulla nga Kuvendi Kombetar i PD-së, por tani ka gjetur strehë te maskarentë si Sorosian i vjetër. Ja çfarë thotë avokati Altin Goxhaj për këtë “filozof”:

“Unë mendoj se Rezart Prifti ka bërë shumë mirë që është bashkuar me Nismën. Është mirë që këta që dalin në TV për të mbrojt Sorosin të jenë të gjithë bashkë në një shportë”-shkruan Goxhaj.

Na çuditi Zonja Kim që drekon me një bandë Sorosiane dhe hajnish, si gjoja parti e re, që nuk ka marrë akoma status partie. Edhe këto klloun si dështim e të PD-së Mjaftit dhe LSI-së kishim mangut si parti./ Ekskluzive.al

Isparta escort Afyon escort Giresun escort Çanakkale escort Trabzon escort Çorum escort Erzurum escort Muğla escort Pamukova escort Buca escort Osmaniye masaj salonu Balıkesir escort Manisa escort Aydın escort Muğla escort Maraş escort Yozgat escort Tekirdağ escort Mersin escort Nizip escort Çankaya escort Ordu masaj salonu Kütahya mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Şanlıurfa escort bayan Gaziantep escort bayan Amasya escort bayan Edirne escort bayan Yozgat escort bayan Adana escort bayan