Aq të pasur janë sa nuk dallojnë milionat me miliardat! Fevziu, Grida dhe Shkullaku “live” flasin përçartë: Ja sa është ndima për termetin!

Aq të pasur janë sa nuk dallojnë milionat me miliardat! Fevziu, Grida dhe Shkullaku “live” flasin përçartë: Ja sa është ndima për termetin!

Grida Duma ka debatuar në studio me moderatorin Blendi Fevziu. Ajo i ka përmendur fondet e rindërtimit, duke akuzuar të gjithë se i kishin duartrokitur me të madhe, por paratë nuk erdhën kurrë.

Mirëpo Grida, ndërsa rindërtimi vazhdon me ritëm të larta megjithse jemi në kushte lufte nga pandemia, meqë është e verbër dhe nuk mund të shikoi por është dhe analfabeta funksionale. Kaq e paditur është sa nuk e ka iden e milionit me miliardin.

Më qesharake është se edhe Fevziu por edhe Shkullaku flasin për milionin e Gridës, ndërkohë që Shqipëria ka përfituar si ndihmë mbi 1 miliard euro nga BE dhe partnerët e saj.

Ja biseda qesharake e milionerëve analfabet funksional:

Grida Duma: Se e duartrokitët 1 milion dollarëshin e BE-së, që nuk erdhi kurrë.

Blendi Fevziu: Unë e kam duartrokitur?

Grida Duma: Jo jo s’e kam me ty personalisht. Te gjithë i duartrokitën. Edhe fondet për tërmetin që s’i pamë kurrë…

Shkullaku(nuk kuptohet): Po për 1 milionë dollarëëë

Blendi Fevziu: Vetëm të jesh i çmendur të mos duartrokasësh 1 milion dollarëshin!

Bravo klloun që nuk paskan duartrokitur për “1 milion dollar”, sepse nuk vlejnë asgjë, por flitet për 1 miliard e 150 milion dollar dhe gati gjysma ka filluar të lëvrohet, që nga ndertimet nga privatët me para kesh, e deri te korpuset e ndërtimeve në Mamurras , Laç , Tiranë dhe Durrës. Fatkeqësi e madhe për ju që ëndrroni ta shikonit qeverinë në vështirësi dhe njerzit rrugëve për kauxa maskarenjsh. /Tellalli.al

Isparta escort Afyon escort Giresun escort Çanakkale escort Trabzon escort Çorum escort Erzurum escort Muğla escort Pamukova escort Buca escort Osmaniye masaj salonu Balıkesir escort Manisa escort Aydın escort Muğla escort Maraş escort Yozgat escort Tekirdağ escort Mersin escort Nizip escort Çankaya escort Ordu masaj salonu Kütahya mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Şanlıurfa escort bayan Gaziantep escort bayan Amasya escort bayan Edirne escort bayan Yozgat escort bayan Adana escort bayan