Avokati i Nezar Seitit nxjerr ‘zbuluar’ PD-LSI: Nuk ka kërkuar kurrë të jetë i “penduar”

Avokati i Nezar Seitit nxjerr ‘zbuluar’ PD-LSI: Nuk ka kërkuar kurrë të jetë i “penduar”

Avokati i Nezar Seitaj, ekstradimi i të cilit drejt Italisë ka tërbuar PD-në dhe LSI-në, ka reaguar pas deklaratave të këtyre të fundit, si ai kishte vendosur të rrëfehej dhe të tregonte lidhjet e trafikut të drogës në Shqipëri.

Detar Hysi ka përgënjeshtruar opozitën, duke thënë se klienti i tij, në asnjë moment nuk ka kërkuar të bëjë të “penduarin”.

Loading...

Nisur edhe nga permasat mediatike qe ka marr ceshtja e klientit tim , dua te sqaroje nepermjer jush, opinionin publik se me pergjegjesine ligjore, klienti im, ne asnje rethane nuk ka kerkuar te jete rrefimtare ne ceshtjen e njohur si “Habilaj”

Nisur edhe nga deklaratat politike, deklaroi me pergjegjesine e mbrotjes se i pandehuri Nezar Seiti nuk ka dhene pelqimin ne asnje faze te hetimit edhe procedimit penal, qofte ne vend, qofte ne Itali.

Klienti im nuk ka njohje me disa nga te pandehurit e ceshtjes ne hetim.

Loading...

Buy waterpik water flosser — Bring you a charming smile with healthier teeth.

Kjo e ve ate ne pozita te tjera proceduriale te cilat do te dalin gjate hetimit me ndryshimin e mases se arrestit.

Ju falenderoje per mirekuptimin”, thuhet në reagimin e Seitaj.

Sipas PD-së dhe LSI-së, Seitaj u ekstradua me shpejtësi drejt Italisë në mënyrë të paligjshme, pasi kishte vendosur të fliste për përfshirjen e Saimir Tahirit dhe Edi Ramës në trafikun e drogës.

Komento
Loading...

COMMENTS

15000

Loading…

Mos e Humbisni
Kërcënim “berishian”: Shitja e detit vetëm ashtu siç e bëra unë, ndryshe…! (Video)

Close