Bilushi i Metës shpjegon se 382 personalitetet botërore që kanë marrë shtetësi, do të jenë 300 nga 3 milionë Ilirët më 25 prill

Bilushi i Metës shpjegon se 382 personalitetet botërore që kanë marrë shtetësi, do të jenë 300 nga 3 milionë Ilirët më 25 prill

Pas publikimit të listës se 382 “personaliteteve” botërore kanë marrë shtetësi shqiptare me motivacionin se kanë bërë shërbime të veçanta për kombin shqiptar, Bilushi i Metës u shpjegoi gazetarëve disa nga këto arsyetimet:

“1-10 të parët janë shtetas arabë. Ndihma e tyre për presidentin është ndihmë dhe mbështetje financiare për Shqipërinë.

Ata vërtet nuk i lidh gjë me historinë e kombit shqiptar, por ata vetë kanë shkruar një histori të re në ndihmë të presidentit, që është dhe një histori e re miqësie dhe shërbimi për kombin shqiptar.

Pagesat janë në cash, se nuk kanë besim tek sistemi bankar i Edi Ramës.

2-Në grupin e dytë hyjnë disa ndere ndaj personaliteteve shqiptare që kanë gra të huaja, si Ylli Pango, djali i Ylli Ndroqit etj.

Këtë nuk mund ta mohojë njeri, që kanë vlera kombëtare.

3-Në grupin e tretë janë shumica shtetas të Kosovës, që presidenti ka njohje direkte për kontributin e tyre.

Fjala vjen, familja Lluka, e njohur si familja e biznesmenit të madh Ekrem Lluka në Pejë.

Kontributi i tij për çështje shqiptare është i njohur, pasi kur Meta ka qenë kryeministër, Lluka e ka prezantuar me vëllezërit Karic të Serbisë.

Prej atëhere presidentit i ka mbet në mendje ky kontribut dhe ja ka kthye shpërblimin.

4-Pastaj vjen familja Kryeziu, të cilët ja ka pat rekomandu si patriot dhe luftëtarë të çështjes kombëtare, Ramushi.

Dhe e ka siguruar se ata vazhdojnë kontribuojnë për kombin, se votojnë Ramushin.

Në çdo dasëm kanë flamur shqiptar dhe shtijnë me alltia.

5-Në grupin e katërt bëjnë pjesë disa fëmijë të politikanëve të Kosovës.

Dhe kjo ka të bëjë me kontributin që ata japin për Shqipërinë në Kosovë.

Bëjnë çdo gjë që bëjnë fëmijët e politikanëve në Shqipëri.

6-Pastaj vjen fisi Selimi nga Kosova, po ashtu luftëtarë të çështjes kombëtare, për të cilët ka dalë garant sërish Ramushi.

Dhe krejt këngët e Ramushit dinë t’i këndojnë.

7-Familja Grabovci po ashtu është e njohur në kontribitin për zhvilimin e bisedave telefonike në Kosovë.

8-Kemi një grua tjetër familjesh, me mbiemër Krasniqi, të cilët kanë kontribut në udhëheqjen e shtigjeve malore kur presidenti shkon maleve në Kosovë.

Përgatisin dhe flija të mira.

9-Një kontribut të veçantë ka për djalin e Bajram Selimovic, pasi na ka shtruar një darkë në Plavë dhe Guci kur kemi qenë për shëtitje malore.

10-Kim Mehmetin dhe familjarët e tij, për kontributin e shquar në Syri TV.

Nga ana tjetër, të gjithë këta shtetas janë betuar se më 25 prill do të jenë në Tiranë dhe do të kontribuojnë për çlirimin e Shqipërisë nga diktatura e Edi Ramës.

Ata do të jenë 300 nga 3 milionë ilirët.”

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Lini një Përgjigje
Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Koment

Isparta escort Afyon escort Giresun escort Çanakkale escort Trabzon escort Çorum escort Erzurum escort Muğla escort Pamukova escort Buca escort Osmaniye masaj salonu Balıkesir escort Manisa escort Aydın escort Muğla escort Maraş escort Yozgat escort Tekirdağ escort Mersin escort Nizip escort Çankaya escort Ordu masaj salonu Kütahya mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Şanlıurfa escort bayan Gaziantep escort bayan Amasya escort bayan Edirne escort bayan Yozgat escort bayan Adana escort bayan