Bilushi i Metës shpjegon vendimin e sotëm të Komitetit Antiqeveritar të COVID

Bilushi i Metës shpjegon vendimin e sotëm të Komitetit Antiqeveritar të COVID

Në mbledhjen e sotme të Komitetit antiqeveritar të COVID u morën vendime të rëndësishme, të cilat do të shërbejnë për zbutjen e situatës dhe shërimin e qytetarëve të prekur.

Kryetari i Komisionit, presidenti Meta, sugjeroi që mjekët dhe infermierët të marrin një shpërblim financiar, trefishin e asaj që u ka dhënë Qeveria.

Nëse Qeveria nuk ua jep këtë, ata duhet të braktisin Komitetin anti-COVID të Qeverisë dhe duhet të vijnë tek Komiteti jonë anti-qeveritar.

Zoti Tit Vasili, si një person që u përball si burrat me pandeminë, premtoi se do të vërë në dispozicion për Komitetin anti-qeveritar të COVID gjakun e tij me antitrupa, nga i cili mund të shpëtojmë jetë njerëzish të rrezikuar nga qeveria “Rama”.

Meqë nga pikëpamja teknike Komiteti drejtohet nga zoti Panariti, anti-trupat e Tit Vasilit do testohen një herë në kafshë.

Për këtë duhet të zgjedhim disa lloje kafshësh.

Në fillim duhet ta testojmë tek gomerët.

Nëse ata i pranojnë antitrupat e Tit Vasilit, atëhere duhen përdorur për presidentin.

Pastaj duhen provuar tek qentë e gjahut.

Nëse i pranojnë dhe ata, duhet t’i marr unë si zëdhënës.

Në fund duhet t’i provojmë dhe tek lopët.

Nëse funksionon, duhet t’ia japim dhe Monës.

Tit Vasili shprehu gatishmërinë e tij për të ofruar gjakun e vet me antitrupa dhe i bëri thirrje Edi Ramës të qëndrojë larg nga banka e gjakut ku ai do dhurojë gjakun, pasi ai është gjakprishur.

Isparta escort Afyon escort Giresun escort Çanakkale escort Trabzon escort Çorum escort Erzurum escort Muğla escort Pamukova escort Buca escort Osmaniye masaj salonu Balıkesir escort Manisa escort Aydın escort Muğla escort Maraş escort Yozgat escort Tekirdağ escort Mersin escort Nizip escort Çankaya escort Ordu masaj salonu Kütahya mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Şanlıurfa escort bayan Gaziantep escort bayan Amasya escort bayan Edirne escort bayan Yozgat escort bayan Adana escort bayan