Category: Aktualitet

1 2 3 3,051 10 / 30501 POSTS
Një përgjigjie Lulzim Bashës, që thërret për katastrofë

Një përgjigjie Lulzim Bashës, që thërret për katastrofë

Nga Ogerta Manastirliu Lulzim Basha është kthyer nga pushimet verore dhe me një lehtësi të mahnitshme, ka lajmeruar katastrofën! I ka kthyer mbl [...]
Vaksina e Covid, gati në mes të 2021 edhe për Shqipërinë

Vaksina e Covid, gati në mes të 2021 edhe për Shqipërinë

8 vaksina kundër koronavirusit janë thuajse në faza përfundimtare për t’u prodhuar. Mesi i vitit të ardhshëm besohet se një prej këtyre vaksinave të c [...]
Britania e Madhe planifikon të infektojë qëllimisht kandidatët për vaksinën antiCOVID-19

Britania e Madhe planifikon të infektojë qëllimisht kandidatët për vaksinën antiCOVID-19

Gazeta britanike ‘Financial Times’ njoftoi se do të zhvillohet një provë klinike në Britaninë e Madhe, gjatë së cilës vullnetarët do të infektohen qël [...]
Armand Duka hedh në “sulm” Metën, për t’i bërë presion Ramës

Armand Duka hedh në “sulm” Metën, për t’i bërë presion Ramës

Ilir Meta thotë se vendi ndodhet në krizë të thellë institucionale në të gjithë sektorët. Në një postim në Facebook, kreu i shtetit ka reaguar për ngë [...]
Roberto Saviano: Mafia shqiptare ka marrë në dorëzim Romën. Klanet e Tiranës dhe Shkodrës kontrollojnë Italinë

Roberto Saviano: Mafia shqiptare ka marrë në dorëzim Romën. Klanet e Tiranës dhe Shkodrës kontrollojnë Italinë

Mafia shqiptare ka marrë në dorë Romën. Kështu thotë shkrimtari italian Roberto Saviano, në një shkrim të tijin për “La Repubblica” pas ekzekutimit ma [...]
Karmina komenton kërcënimin e Gon Dukës për Lulin

Karmina komenton kërcënimin e Gon Dukës për Lulin

Pas kërcënimeve të Gon Dukës se, nëse Luli nuk e fut në listë, (nëse vendos vetë Goni të futet), ka për të parë si do shkojë puna, shumë demokratë jan [...]
Procesi “Hajdari” ka nevojë të rigjykohet bazuar mbi motivin e v.rasjes

Procesi “Hajdari” ka nevojë të rigjykohet bazuar mbi motivin e v.rasjes

Nga Mero Baze Ka një ngazëllim pa kuptim, lidhur me lajmin se Prokuroria ka vendosur të thërrasë si dëshmitar në gjyqin ndaj Izet Haxhisë, Sali Ber [...]
Agron Duka: Unë kam vota, le ta provojë Basha të mos më fusë në listë (nëse do dua të jem me të)

Agron Duka: Unë kam vota, le ta provojë Basha të mos më fusë në listë (nëse do dua të jem me të)

ryshimet e propozuara, mbi të gjitha heqjen e koalicioneve parazgjedhore, kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka e sheh si një vrasje të part [...]
“Meta u betua se do të vrase vetë Ramën…”, Frrok Çupi flet me emra dhe nxjerr prapaskenat tronditëse: Njëri nga këta të tre do të hyjë në zyrën e kryeministrit

“Meta u betua se do të vrase vetë Ramën…”, Frrok Çupi flet me emra dhe nxjerr prapaskenat tronditëse: Njëri nga këta të tre do të hyjë në zyrën e kryeministrit

Analisti Frrok Çupi ka hedhur akuza të rënda ndaj Presidentit Ilir Meta, ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kryedemokratit Lulzim Basha. Ai shpre [...]
“Lulzim Basha kryministër do ta ketë të vështirë”! Dashamir Shehi do bëjmë shtet… siç kemi bërë gjithmonë! Mesazh të fortë shqiptarëve: Vini gishtin kokës!

“Lulzim Basha kryministër do ta ketë të vështirë”! Dashamir Shehi do bëjmë shtet… siç kemi bërë gjithmonë! Mesazh të fortë shqiptarëve: Vini gishtin kokës!

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi i bën thirrje shqiptarëve të reflektojnë përpara se të votojnë vitin tjetër në zgjedhjet parlamentare. “Rama ka pë [...]
1 2 3 3,051 10 / 30501 POSTS