Category: Dosja X

1 2 3 39 10 / 389 POSTS
ARMO, historia e grabitjes më të madhe në dhjetë vitet e fundit

ARMO, historia e grabitjes më të madhe në dhjetë vitet e fundit

ARMO SH.A, (Albania Refining and Marketing of Oil) lindi në vitin 1999, nga skizma e Albpetrolit. ARMO, që nga kjo kohë, ishte e vetmja kompani që kry ...
Konomi, Zyberi e Gaz Muça, vrasjet e të fortëve të Rrugës ‘Bardhyl’ që tronditën Tiranën

Konomi, Zyberi e Gaz Muça, vrasjet e të fortëve të Rrugës ‘Bardhyl’ që tronditën Tiranën

Më pak se pesë vjet më parë Tirana u trondit nga vrasje e një specialisti të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Edmond Dervishi, 50 vjeç, u qëllua p ...
Skandali “CEZ”/ Romeo Kara: Prokuroria të thërrasë direkt Saliun, të mos merret me derdimenin e tij Shkëlzen!

Skandali “CEZ”/ Romeo Kara: Prokuroria të thërrasë direkt Saliun, të mos merret me derdimenin e tij Shkëlzen!

Dëshmitari kyç për aferën me CEZ, Romeo Kara, shkruan pas intervistës së mbrëmshme të Sali Berishës, që tha se Shkëlzeni nuk është “peshk i madh”, se ...
Si i përvetësoi Rezart Taçi qindra milionë dollarë, ndërsa Berisha bënte një sy qorr?!

Si i përvetësoi Rezart Taçi qindra milionë dollarë, ndërsa Berisha bënte një sy qorr?!

Dokumentet e siguruara nga BIRN dhe intervista me ish ministra dhe zyrtarë të lartë, hedhin dritë mbi mënyrën se si biznesmeni Rezart Taçi përvetësoi ...
Tre provat kundër Shkëlzen Berishës në dosjen CEZ

Tre provat kundër Shkëlzen Berishës në dosjen CEZ

Për herë të parë, emri i Shkëlzen Berishës, si i përfshirë në çështjen CEZ, u përmend nga Juristi i OSHEE, Romeo Kara, njeriu që ngriti perden dhe zbë ...
EKSKLUZIVE/ Prokuroria e Tiranës thërret në pyetje Shkëlzen Berishën për aferën “CEZ”, më pas radha e Sali Berishës!

EKSKLUZIVE/ Prokuroria e Tiranës thërret në pyetje Shkëlzen Berishën për aferën “CEZ”, më pas radha e Sali Berishës!

Djali ish-kryeministrit Sali Berisha, është thirrur nga Prokuroria e Tiranës, në vazhdën e procesit hetimor të megaaferës "DIA-CEZ". Burimet jo zyr ...
VIDEO-OPINION/ Besnik Sulaj sulmon Gjergj Bojaxhiun: Bashkë me Adrian Xhillarin kanë bërë piramidën më të madhe në Shqipëri

VIDEO-OPINION/ Besnik Sulaj sulmon Gjergj Bojaxhiun: Bashkë me Adrian Xhillarin kanë bërë piramidën më të madhe në Shqipëri

Teksa në studion e “Opinion” debatohej mbrëmë për ARMO-n, ka ndërhyrë në studio përmes një lidhje telefonike, biznesmeni Besnik Sulaj i njohur ndryshe ...
Rezar Taçi, kamarieri i picave që fitoi miliarda me ndihmën e Berishës pasi rropi e falimentoi naftën në Shqipëri. ‘Bleu’ nga Liri Berisha pikturë 100 mijë euro

Rezar Taçi, kamarieri i picave që fitoi miliarda me ndihmën e Berishës pasi rropi e falimentoi naftën në Shqipëri. ‘Bleu’ nga Liri Berisha pikturë 100 mijë euro

Shqipëria është me të vërtetë vendi i paradokseve. Nuk ka vend tjetër në botë ku në ballo shkojnë katundarët, në emisione televizive flasin për edukim ...
INVESTIGIMI/ Zbulohen provat sekrete: Donatori kryesor i presidentit çek bëri pazar me armët në Shqipëri dhe marrëveshjen e Gërdecit!

INVESTIGIMI/ Zbulohen provat sekrete: Donatori kryesor i presidentit çek bëri pazar me armët në Shqipëri dhe marrëveshjen e Gërdecit!

Jaroslav Strnad, donatori kryesor i presidentit çek Milos Zeman ka blerë në mënyrë sekrete stoqe të mëdha armësh në Ballkan me ndihmën e një serie per ...
Besnik Sulaj për ARMON: Besian Pesha kërkoi 200 mijë euro, kurse Bojaxhi krijoi Piramidën

Besnik Sulaj për ARMON: Besian Pesha kërkoi 200 mijë euro, kurse Bojaxhi krijoi Piramidën

Për herë të parë ka folur për çështjen “ARMO” biznesmeni Besnik Sulaj. Në një lidhje me telefon në emisionin “Opinion”, Sulaj është munduar të shpjego ...
1 2 3 39 10 / 389 POSTS
15000

Loading…