Category: Bota

1 2 3 162 10 / 1613 POSTS
Britania e Madhe planifikon të infektojë qëllimisht kandidatët për vaksinën antiCOVID-19

Britania e Madhe planifikon të infektojë qëllimisht kandidatët për vaksinën antiCOVID-19

Gazeta britanike ‘Financial Times’ njoftoi se do të zhvillohet një provë klinike në Britaninë e Madhe, gjatë së cilës vullnetarët do të infektohen qël [...]
Covid-19: “Suedia ka arritur imunitetin e tufës”

Covid-19: “Suedia ka arritur imunitetin e tufës”

Ndryshe nga gjithë pjesa tjetër e botës, Suedia është i vetmi vend që është duke regjistruar numrin e më të ulët të rasteve Covid-19 që nga fillimi i [...]
“Zonja e fshehtë e Sulltanit”! Mediat greke “zbulojnë” lidhje jashtëmartesore të Erdoganit

“Zonja e fshehtë e Sulltanit”! Mediat greke “zbulojnë” lidhje jashtëmartesore të Erdoganit

Beteja turko-greke është edhe mediatike. Së fundmi, mediat greke shkruajnë për atë që ato e quajnë “zonja e fshehtë e Sulltanit”. Sipas mediave të [...]
Mediat greke për Erdogan: Kush është “zonja e fshehtë e Sulltanit”

Mediat greke për Erdogan: Kush është “zonja e fshehtë e Sulltanit”

Beteja turko-greke është edhe mediatike. Së fundmi, mediat greke shkruajnë për atë që ato e quajnë “zonja e fshehtë e Sulltanit”. Sipas mediave të [...]
Gjermania kërkon nga Greqia të demilitarizojë ishujt pranë Turqisë

Gjermania kërkon nga Greqia të demilitarizojë ishujt pranë Turqisë

Gjermania i ka kërkuar së fundmi Greqisë që të demilitarizojë ishujt pranë Turqisë, në mënyrë që të mundësohet një dialog mes palëve. Lajmi bëhet i [...]
V.ritet dhe një ushtar! Pas Greqisë, Turqia i hap “luftë” një tjetër shteti Vjen paralajmërimi i fortë: Mos luaj me zjarrin se…

V.ritet dhe një ushtar! Pas Greqisë, Turqia i hap “luftë” një tjetër shteti Vjen paralajmërimi i fortë: Mos luaj me zjarrin se…

Pas vrasjes së një ushtari të Azerbajxhanit, në kufirin mes dy vendeve, që janë në konflikt të gjatë, vjen paralajmërimi për Armeninë nga ministria e [...]
Deklarata lufte nga Turqia: Erdogan të “çlirojë” shoqëruesen e Muhamedit, duhet të pushtojë Qipron jugore, vendi ku ajo është varrosur!

Deklarata lufte nga Turqia: Erdogan të “çlirojë” shoqëruesen e Muhamedit, duhet të pushtojë Qipron jugore, vendi ku ajo është varrosur!

Gazetari turk, Abdullah Bozkurt, drejtor i rrjetit të pavarur ‘Nordic Monitor’ postoi në llogarinë e tij personale në Twitter një shënim nga predikues [...]
Mbyllen zgjedhjet në Itali, 60-64% pro për shkurtimin e numrit të deputetëve

Mbyllen zgjedhjet në Itali, 60-64% pro për shkurtimin e numrit të deputetëve

Exit Poll i parë jep fitoren 60-64% pro referendumin për shkurtimin e numrit të parlamentareve nga 630 deputetë në 400 e nga 315 senatorë në 200 senat [...]
Qindra emigrantë në Greqi të infektuar me koronavirusin e ri pas testimit të 7 mijë personave

Qindra emigrantë në Greqi të infektuar me koronavirusin e ri pas testimit të 7 mijë personave

Më shumë se 240 migrantë në një kamp të ri, të përkohshëm në ishullin grek të Lesbos, janë infektuar me koronavirusin e ri, tha të hënën Agjencia e Sh [...]
Shkon mbi 7 milionë numri i të infektuarve me koronavirus në SHBA

Shkon mbi 7 milionë numri i të infektuarve me koronavirus në SHBA

Ka shkuar mbi 7 milionë numri i personave të infektuar me koronavirus në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Aktualisht, në SHBA janë infektuar me Cov [...]
1 2 3 162 10 / 1613 POSTS