Category: Bota

1 2 3 217 10 / 2162 POSTS
Kamarierja refuzoi vaksinën e Covid pasi po përpiqej për fëmijë, pronari e pushon nga puna

Kamarierja refuzoi vaksinën e Covid pasi po përpiqej për fëmijë, pronari e pushon nga puna

Edhe pse vaksina e anti-covid nuk është bërë me detyrim, kjo është kamarierja që e ka refuzuar dhe e ka pësuar keq nga drejtuesi i saj. Kamarierja [...]
“Engjëlli” që drejtonte një prej karteleve më të frikshëm në botë dhe “sfidoi” SHBA

“Engjëlli” që drejtonte një prej karteleve më të frikshëm në botë dhe “sfidoi” SHBA

Me një fytyrë engjëllore, ajo duket e pafajshme për të pasur në mend gjëra djallëzore dhe për të qenë e përfshirë në botën e krimit. Por gruaja e n [...]
ANALIZA: Dështimi i Angela Merkel me pandeminë e koronavirusit

ANALIZA: Dështimi i Angela Merkel me pandeminë e koronavirusit

Para mbërritjes së pandemisë, skenari mbi fazën përfundimtare të mandatit të Angela Merkel si kancelare e Gjermanisë, në thelb ishte shkruar. Do të ki [...]
Meta i çakorduar mendrisht shikon ëndrra, sulmon mediat: Referendumi i 25 prillit do përmbysë këtë klikë! Presidenti nuk frenohet për të bërë detyrën …e partisë!

Meta i çakorduar mendrisht shikon ëndrra, sulmon mediat: Referendumi i 25 prillit do përmbysë këtë klikë! Presidenti nuk frenohet për të bërë detyrën …e partisë!

Ilir Meta thotë se referendumi i 25 prillit do të përmbysë më votë plebishitare qeverinë. Në një status në Facebook, Kreu i Shtetit me tone të ashp [...]
Tremb edhe i vdekur! Funeral në mesnatë për bosin e “Camorras” Raffaele Cutolo

Tremb edhe i vdekur! Funeral në mesnatë për bosin e “Camorras” Raffaele Cutolo

Raffaele Cutolo, shefi i organizatës së famshme mafioze italiane, Camorra, i cili vdiq të në burgun e Parmas, u dërgua për në banesën e fundit në orët [...]
Mjeket italiane kujtojnë natën që nxiti izolimin e parë në Evropë

Mjeket italiane kujtojnë natën që nxiti izolimin e parë në Evropë

Ky artikull është publikuar në agjencinë e lajmeve Reuters Një vit më parë, Laura Ricevuti dhe Annalisa Malara, të dyja mjeke në spitalin në Codogn [...]
BE i jep “të drejtë” Hungarisë për përdorimin e Sputnik V

BE i jep “të drejtë” Hungarisë për përdorimin e Sputnik V

Komisioneri Evropian për Shëndetësinë Stella Kiriakides konfirmoi të enjten se Hungaria ka të drejtë të “miratojë përdorimin e përkohshëm të një vaksi [...]
Ministri gjerman ngre alarmin: Varianti i ri i koronavirusit po përhapet me shpejtësi

Ministri gjerman ngre alarmin: Varianti i ri i koronavirusit po përhapet me shpejtësi

Varianti britanik i koronavirusit po përhapet me shpejtësi edhe në Gjermani. Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn, ka deklaruar sot se mutac [...]
Detaje të reja tronditëse mbi vdekjen e Maradonës: I fusnin pilula gjumi në gotën e alkoolit

Detaje të reja tronditëse mbi vdekjen e Maradonës: I fusnin pilula gjumi në gotën e alkoolit

Hetimi për vdekjen e Diego Maradonës vazhdon dhe deklaratat e dëshmitarëve fillojnë të komplikojnë situatën për disa njerëz. Griselda Morel, psikop [...]
STRATEGJIA/ “Zero COVID” në Evropë sipas modelit aziatiko-oqeanik: Ideale apo iluzion?

STRATEGJIA/ “Zero COVID” në Evropë sipas modelit aziatiko-oqeanik: Ideale apo iluzion?

Zelanda të Re filluan një karantinë tre-ditore në Auckland të hënën për vetëm tre raste COVID-19. Një mbyllje e shpejtë dhe vendimtare për ta kthye [...]
1 2 3 217 10 / 2162 POSTS