Category: Debat

1 2 3 459 10 / 4584 POSTS
Reforma në drejtësi…Europa e përdori Shqipërinë si “kavie” eksperimentale! Tani luan si macja me miun për vazhdimin e negociatave! Shtyhet për në Mars vendimi

Reforma në drejtësi…Europa e përdori Shqipërinë si “kavie” eksperimentale! Tani luan si macja me miun për vazhdimin e negociatave! Shtyhet për në Mars vendimi

Vendimi për hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian është shtyrë për në mars. Kështu, disa nga vendet janë shprehur dje skeptikë për [...]
Klosi dhe Koçi: Akuzat e Berishës ndaj LANÇ çmenduri, është tradhtar si vëllezërit e tij ballistë, nuk ia ul dot vlerat luftës me shpifje

Klosi dhe Koçi: Akuzat e Berishës ndaj LANÇ çmenduri, është tradhtar si vëllezërit e tij ballistë, nuk ia ul dot vlerat luftës me shpifje

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi dhe zv/ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi kanë reaguar dje ashpër sa u takon akuzave të ish-kryem [...]
Dibrës dhe Gjirokastrës u ikën nga një deputet, KQZ vulos vendimin, Tirana shkon në 36 mandate

Dibrës dhe Gjirokastrës u ikën nga një deputet, KQZ vulos vendimin, Tirana shkon në 36 mandate

Tashmë është zyrtare, Dibra dhe Gjirokastra do të kenë nga një deputet më pak, të cilët do t’i shtohen qarkut të Tiranës. Disa muaj më parë vetë parti [...]
Pse nuk po goditen “peshqit e mëdhenj”? Vasilika Hysi jep mesazhin e fuqishëm për SPAK

Pse nuk po goditen “peshqit e mëdhenj”? Vasilika Hysi jep mesazhin e fuqishëm për SPAK

Deputetja e Partisë Socialiste, Vasilika Hysi kërkon nga Struktura e Posaçme Antikorrupsion të godasë “peshqit e mëdhenj”. Teksa ende nuk ka një dënim [...]
SKANDALI me dy emisionet e së hënës, për të mos i prishur punë Lulzim Bashës

SKANDALI me dy emisionet e së hënës, për të mos i prishur punë Lulzim Bashës

Opozita me në krye Lulzim Bashën dhe Sali Berishën, këto 7 vite e ca, kanë akuzuar në vazhdimësi Edi Ramën, se kontrollon mediet. Por, në fakt, gji [...]
Ilir Meta i ekzaltuar: Doli fjala ime, nuk hapen negociatat! Më 25 prill, referendum për rrëzimin e tiranisë

Ilir Meta i ekzaltuar: Doli fjala ime, nuk hapen negociatat! Më 25 prill, referendum për rrëzimin e tiranisë

Presidenti Ilir Meta deklaroi në nje emision televiziv jo pa ekzaltim se ai e kishte paralajmëruar se nuk do ketë çelje të negociatave. “Kam thënë [...]
Detyrohet nga kryefamiljari të heqë këpucët, Rama “akuzon” Ahmetajn: Më ke vjedhur çorapet e kuqe (Video)

Detyrohet nga kryefamiljari të heqë këpucët, Rama “akuzon” Ahmetajn: Më ke vjedhur çorapet e kuqe (Video)

Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm në fshatin Gjepalaj të Shijakut, për t’u dorëzuar çelësin e 58 shtëpive të banorëve të cilët kishin mbetur p [...]
Radhën e ka Mediu, presion Bashës: As LSI nuk do i leverdiste të ishte në koalicion me PR dhe e kundërta

Radhën e ka Mediu, presion Bashës: As LSI nuk do i leverdiste të ishte në koalicion me PR dhe e kundërta

Njësoj si aleati i tij i vogël, kreu i PAA-së, Agron Duka, edhe Mediu thotë se nuk mund të dalë në një listë me LSI-në, pasi historia politike e parti [...]
Duka i prerë: “Kushte nuk më vë askush mua, as PD e as PS. S’ka koalicion me LSI, me Metën u takova rastësisht

Duka i prerë: “Kushte nuk më vë askush mua, as PD e as PS. S’ka koalicion me LSI, me Metën u takova rastësisht

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka i pyetur nëse ka një mundësi që PAA të jetë në një koalicion me LSI, shprehet prerë se janë zero d [...]
Basha u premton nënave të emigrantëve: Unë do ta zeroj emigracionin kur të bëhem kryeministër

Basha u premton nënave të emigrantëve: Unë do ta zeroj emigracionin kur të bëhem kryeministër

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagon sërish me një mesazh pas takimit me nënat që kanë fëmijët në emigracion. Bashka shkruan në “Facebo [...]
1 2 3 459 10 / 4584 POSTS