Category: Diaspora

1 2 3 99 10 / 982 POSTS
Dosja e Hagës/ Ja emrat e 87 viktimave! Prokurorët: Përgjegjës Shtabi i UÇK-së!

Dosja e Hagës/ Ja emrat e 87 viktimave! Prokurorët: Përgjegjës Shtabi i UÇK-së!

Akt-akuza e prokurorëve të Hagës ndaj drejtuesve të Shtabit të Përgjithshëm, nga dosja hetimore, bazohet në krimet e kryera në paraburgimet e UÇK-s, [...]
“Plani Marshall” i Donald Trump: SHBA 13 miliardë dollarë investime për Kosovën dhe Serbinë

“Plani Marshall” i Donald Trump: SHBA 13 miliardë dollarë investime për Kosovën dhe Serbinë

Një plan i ri Marshall për Kosovën dhe Serbinë. Kështu po cilësohet nga ekspertët amerikanë marrëveshja e nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë nga Serbia d [...]
E pazakontë/ Tentoi të realizonte një kamera të fshehtë ndaj policëve, e pëson keq prezantuesi i njohur shqiptar, i ndodh ajo që nuk e priste

E pazakontë/ Tentoi të realizonte një kamera të fshehtë ndaj policëve, e pëson keq prezantuesi i njohur shqiptar, i ndodh ajo që nuk e priste

Një episod i pazakontë i ka ndodhur prezantuesit të njohur Sadri Imeri.Ai është vënë në pranga, pasi ka tentuar të vërë në lojë policët e Kosovës me q [...]
Grenell në Kosovë: Kam ardhur me njeriun që ka një çek të madh për ju

Grenell në Kosovë: Kam ardhur me njeriun që ka një çek të madh për ju

I dërguari Special i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell foli për mediat pas përfundimit të takimit me liderët e Kosovës. [...]
Tifozët e Vardarit me thirrje raciste, por ia mbathin me vrap kur vijnë shqiptarët (Video)

Tifozët e Vardarit me thirrje raciste, por ia mbathin me vrap kur vijnë shqiptarët (Video)

Tifogrupi “Komitët” e Vardarit ishin duke kënduar në rrugët e qytetit të Shkupit, kore raciste për shqiptarët, por kësaj here duket se kanë dalë huq, [...]
Cikloni apokaliptik / Nga shiu i rrëmbyeshëm dhe stuhitë e çmendura, kjo video e publikuar nga mediat greke po thyen rrjetin

Cikloni apokaliptik / Nga shiu i rrëmbyeshëm dhe stuhitë e çmendura, kjo video e publikuar nga mediat greke po thyen rrjetin

Mediat greke kanë bërë publike pamje nga cikloni që ka pushtuar shtetin fqinj, Greqinë. Video nga cikloni i frikshëm janë bërë virale në rrjet, ku shi [...]
Nuk mjafton vetëm cikloni apokaliptik! Tërmet i fuqishëm ne Greqi, ja epiqendra dhe magnituda

Nuk mjafton vetëm cikloni apokaliptik! Tërmet i fuqishëm ne Greqi, ja epiqendra dhe magnituda

Nuk mjafton vetëm cikloni apokaliptik që shkaktoi dëme të frikshme, por edhe lëkundjet e tërmetit nuk kanë të ndalur në Greqi. Një tërmet me magnit [...]
“Shqiptar i vdekur, shqiptar i mirë”, arrestohen 16 persona në Shkup, policia maqedonase tregon çfarë ndodhi mes dasmorëve dhe të rinjve

“Shqiptar i vdekur, shqiptar i mirë”, arrestohen 16 persona në Shkup, policia maqedonase tregon çfarë ndodhi mes dasmorëve dhe të rinjve

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për ndalimin e 16 të rinjve maqedonas, të dyshuar për fyerje ndaj shqiptarëve, në l [...]
Serbia do njohë pasaportat kosovare, Abrashi: Nisma e mini-Shengenit do heqë barrierat në kufi

Serbia do njohë pasaportat kosovare, Abrashi: Nisma e mini-Shengenit do heqë barrierat në kufi

Marrëveshjet që Kosova dhe Serbia arritën më 4 shtator në Shtëpinë e Bardhë nuk i afruan dy palët vetëm ekonomikisht, por pritet të kontribuojnë edhe [...]
Pas Ramës, Erdogan takohet me Thaçin në Stamboll

Pas Ramës, Erdogan takohet me Thaçin në Stamboll

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan është takuar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, transmeton Anadolu Agency. Bëhet e ditur se Erdoğan [...]
1 2 3 99 10 / 982 POSTS