Category: Ekonomi

1 2 3 167 10 / 1664 POSTS
Eksluzive/ “100 fshatrat turistikë”, zbulohen zonat e përzgjedhura

Eksluzive/ “100 fshatrat turistikë”, zbulohen zonat e përzgjedhura

Nën modelin e Rilindjes Urbane, një tjetër program i fokusuar tek turizmi dhe agrobiznesi do të financojë rehabilitimin e plotë infrastrukturor, kultu ...
Banka “Credins”/ Arritjet për 2017-ën dhe Perspektiva për 2018-ën

Banka “Credins”/ Arritjet për 2017-ën dhe Perspektiva për 2018-ën

Në 2017, Credins bank ka shumë arsye për të qenë krenare. Jemi sot banka e dytë në vend për kredidhënie dhe kemi konsolidur pozicionin tonë si banka e ...
Aeroporti i Vlorës, Hyseni: Çmimet më të lira se Rinasi, gati brenda mandatit

Aeroporti i Vlorës, Hyseni: Çmimet më të lira se Rinasi, gati brenda mandatit

Deputeti i PS, Alket Hyseni u shpreh në Report Tv se aeroporti i Vlorës parashikohet që të ndërtohet brenda këtij mandati qeverisës, ndërsa investimi ...
Çfarë pritet të ndodhë me reformën e ujit/ Zgjatja e afatit me 1 muaj për legalizimin e abonentëve familjarë dhe roli i bashkive me skemat lehtësuese

Çfarë pritet të ndodhë me reformën e ujit/ Zgjatja e afatit me 1 muaj për legalizimin e abonentëve familjarë dhe roli i bashkive me skemat lehtësuese

Dora e shtetit për kthimin në ligjshmëri të konsumit të energjisë elektrike dhe pagesa e saj si një produkt që pasi konsumohet duhet të paguhet, ka bë ...
“Qeveria, 20 milion euro subvencione për fermerët”

“Qeveria, 20 milion euro subvencione për fermerët”

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Divjakë, në disa prej serave të mbjella me kultura si lakër, karota, pjepër, e perime të tjera. Kryeministri Rama t ...
Aeroporti i Vlorës, Gjiknuri jep lajmin e mirë: 1000 të punësuar të përhershëm

Aeroporti i Vlorës, Gjiknuri jep lajmin e mirë: 1000 të punësuar të përhershëm

Komisioni i Ligjeve ka në diskutim ditën e sotme pr.ligjin për ndërtimin e aeroportit të Vlorës, ku ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian G ...
Kompania gjermane, që prodhon pjesë për Benz Mercedez, do hapë dhe 1200 vende pune në Shqipëri

Kompania gjermane, që prodhon pjesë për Benz Mercedez, do hapë dhe 1200 vende pune në Shqipëri

Kur Serbia dhe Maqedonia po tregohen agresive me stimujt fiskalë, duke tërhequr investitorët e huaj, një kompani gjermane, që prodhon pajisje kabllore ...
Banka Botërore vlerëson menaxhimin e mirë të borxhit të Shqipërisë, kritikon ashpër ish-ministrin Haxhinasto

Banka Botërore vlerëson menaxhimin e mirë të borxhit të Shqipërisë, kritikon ashpër ish-ministrin Haxhinasto

Banka Botërore vlerëson qeverinë për menaxhimin e borxhit, por kritikon menaxhimin e investimeve publike kur në krye të ministrisë së Infrastrukturës ...
Përfundon pallati tek “Arena Kombëtare”, pritet të përfundoj dhe stadiumi?!

Përfundon pallati tek “Arena Kombëtare”, pritet të përfundoj dhe stadiumi?!

Punimet për ndërtimin e “Arenës Kombëtare” vijojnë me intensitet të lartë.  Si pasojë e punimeve stadiumi vijon të marrë formë. Me këto ritme, nuk ...
EMRAT/ Nga Lazarati, tek Valbona dhe Boboshtica: 100 fshatrat që do “rilindin”

EMRAT/ Nga Lazarati, tek Valbona dhe Boboshtica: 100 fshatrat që do “rilindin”

Qeveria ka deklaruar tashmë nismën e saj për mbështetjen e ekonomisë jobujqësore në të paktën 100 fshatra të cilat do të jenë pjesë e një program 4 vj ...
1 2 3 167 10 / 1664 POSTS
15000

Loading…