Category: Interviste

1 2 3 7 10 / 63 POSTS
Analist ish-opozitarë: Rama dashnor i kombit, me origjinë fisnikësh, me një gjyshe veneciane dhe me një baba artist të madh! Pas 44′- ës kemi pasur vetëm fshatar kryeministra

Analist ish-opozitarë: Rama dashnor i kombit, me origjinë fisnikësh, me një gjyshe veneciane dhe me një baba artist të madh! Pas 44′- ës kemi pasur vetëm fshatar kryeministra

Analisti i njohur Frrok Çupi e cilëson Ramën dashnor të kombit. Sipas tij pikërisht këto e cilësi e bëjnë Ramën që të fitojë mandatin e tretë. Pjes [...]
Fatos Klosi: Berisha nuk mund të lihet jashtë gjyqit të Haxhisë Gjyqtarët të mos kenë më frikë prej tij! Ja ç’fshihet pas akuzave ndaj Thaçit

Fatos Klosi: Berisha nuk mund të lihet jashtë gjyqit të Haxhisë Gjyqtarët të mos kenë më frikë prej tij! Ja ç’fshihet pas akuzave ndaj Thaçit

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi ka komentuar situatën politike në vendin tonë dhe në Kosovë. Dje u vendos që pas 22 viteve, vra [...]
Beteja me Greqinë në Hagë, Myslim Pashaj: Pse vendimi do jetë në favor të Shqipërisë

Beteja me Greqinë në Hagë, Myslim Pashaj: Pse vendimi do jetë në favor të Shqipërisë

Koloneli Myslim Pashaj i ftuar në emisionin ”Kjo Javë” me Nisida Tufën në News24 ka folur për zgjidhjen që Gjykata Ndërkombëtare do japë për çështjen [...]
Historia e rrallë e djalit të tregtarit të famshëm korçar dhe gjyshes së Blendi Fevziut! Gazetari e “fshiu” nga dokumentari për Rakon

Historia e rrallë e djalit të tregtarit të famshëm korçar dhe gjyshes së Blendi Fevziut! Gazetari e “fshiu” nga dokumentari për Rakon

96-vjeçarja Aliqi Noçka Qirjako, vajza e tregtarit të famshëm korçar Rako Qirjako tregon historinë e familjes së saj. Jeta mes luksit ne vitet ‘20-‘30 [...]
Ngjela nxjerr bllof opozitën e rrugës: Po nuk ke vota në parlament, nuk ke çfarë marrëveshjeje bën! 5 qershorit është mëshirë që tregoi Rama për ata

Ngjela nxjerr bllof opozitën e rrugës: Po nuk ke vota në parlament, nuk ke çfarë marrëveshjeje bën! 5 qershorit është mëshirë që tregoi Rama për ata

Avokati Spartak Ngjela ka deklaruar se kryeministri Edi Rama ka pasur presion të madh nga ndërkombëtarët për të pranuar hapjen 100% të tyre. “Ram [...]
Spartak Ngjela: Ja pse PD-LSI e sulmojnë SPAK! Meta e Berisha të parët që do goditen, të rrezikuar dhe 3 ministra të Edi Ramës

Spartak Ngjela: Ja pse PD-LSI e sulmojnë SPAK! Meta e Berisha të parët që do goditen, të rrezikuar dhe 3 ministra të Edi Ramës

Ngritja dhe funksionimi i organeve të drejtësisë duket se është një telash i madh për zyrtarët e korruptuar. Struktura e Posaçme Antikorrupsion dhe By [...]
“Si u rrethuan, kush i spiunoi dhe përse u v.ra.në ‘5 Heronjtë e Vigut’ më 21 gusht ‘44, edhe pse ishin në besë

“Si u rrethuan, kush i spiunoi dhe përse u v.ra.në ‘5 Heronjtë e Vigut’ më 21 gusht ‘44, edhe pse ishin në besë

Nga Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur të ngjarjes së shumë-përfolur të 21 gushtit të vitit 1944, kur pesë djem të rinj, Ndoc [...]
PD-LSI dhe presidenti armiq të reformës në drejtësi! Meta është fotokopje e Berishës, Presidenca në shërbim të opozitës

PD-LSI dhe presidenti armiq të reformës në drejtësi! Meta është fotokopje e Berishës, Presidenca në shërbim të opozitës

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka komentuar situatën politike në vend dhe jo vetëm, duke e ndalur theksin tek ecuria e reformës në drejtësi, [...]
Avokati bënë “zbulimin” e ditur: Shuplaka e SHBA ishte për Metën e Berishën!  Dosjet  e tyre janë gati, me vila e pallate mbretërore…me rrogë shteti

Avokati bënë “zbulimin” e ditur: Shuplaka e SHBA ishte për Metën e Berishën! Dosjet e tyre janë gati, me vila e pallate mbretërore…me rrogë shteti

Për avokat Spartak Ngjelën, shuplaka e ambasadores amerikane Yuri Kim ishte për presidentin Ilir Meta dhe ish-kryeministrin Sali Berisha, pasi sipas t [...]
Veprimet e PS konfuze! Shkarkimi i Metës po shtyhet pak si tepër: Ja pse SPAK do të sjellë furtunë ndaj pushtetarëve të korruptuar

Veprimet e PS konfuze! Shkarkimi i Metës po shtyhet pak si tepër: Ja pse SPAK do të sjellë furtunë ndaj pushtetarëve të korruptuar

Reforma në drejtësi, ngritja e SPAK, raportet Qeveri-Presidencë, situata politike në tërësi dhe tërmeti i 26 nëntorit që la pas një tragjedi të madhe, [...]
1 2 3 7 10 / 63 POSTS