Category: Shqiperia Ime

1 2 3 16 10 / 156 POSTS
SHËNIM/ Arabët jo vetëm që do ndërtojnë portin e Durrësit, por do përmirësojnë dhe cilësinë e rërës, detit dhe diellit

SHËNIM/ Arabët jo vetëm që do ndërtojnë portin e Durrësit, por do përmirësojnë dhe cilësinë e rërës, detit dhe diellit

Një shaka e kripur mund ta quajmë videon më të fundit të hedhur në rrjetin social të kryeministrit Edi Rama, ndërtimin e Portit të Durrësit, pas nisje [...]
Lonelyplanet: Bjeshkët e Namuna një nga zonat e fundit të virgjëra në Ballkan

Lonelyplanet: Bjeshkët e Namuna një nga zonat e fundit të virgjëra në Ballkan

Me një botë kaq shumë pak të arritshme tani, ne po hedhim një vështrim përmes arkivit tonë për të rishikuar udhëtimet tona të kaluara dhe për të parë [...]
Faleminderit “Mimoza Llastica” që na ndihmon, por faleminderit dhe ti “Prifti” Budina që na shkatërron! ( Foto+Video)

Faleminderit “Mimoza Llastica” që na ndihmon, por faleminderit dhe ti “Prifti” Budina që na shkatërron! ( Foto+Video)

Dje aktori Edmond Budina që për të vetmin rol që mbahet mend është ai i një prifti, premtonte se nuk do kthehej në Itali, pa rrëzuar diktaturën dhe ku [...]
Edhe në Liushnje dhe Cerrik miltantët e PD-LSI-së protestuan gjoja për Klodianin por…paqësisht!

Edhe në Liushnje dhe Cerrik miltantët e PD-LSI-së protestuan gjoja për Klodianin por…paqësisht!

Për të 5-ën ditë me radhë, në qytete të ndryshme të Shqipërisë mbahet protestë homazh në kujtim të të riut, Klodian Rasha, i qëlluar për vdekje në orë [...]
“Alpet Shqiptare të lënë pa frymë”, prestigjiozja ndërkombëtare rendit vendet më të bukura në botë

“Alpet Shqiptare të lënë pa frymë”, prestigjiozja ndërkombëtare rendit vendet më të bukura në botë

Portali i mirënjohur ndërkombëtar “MSN” ka renditur vendet më të bukura në planet për t’u vizituar, nën siglën e “vendet ku nëna natyrë ka lënë mrekul [...]
Xhoni një shëmbull për gjithë të rinjtë me talent, që të mos humbin kohë me lodra dhe argëtime

Xhoni një shëmbull për gjithë të rinjtë me talent, që të mos humbin kohë me lodra dhe argëtime

Pas publikimit nga Revista Business Magazine, të listës me 12 të rinj shqiptarë që kanë prekur suksesin përpara të 20-ve në shkencë, teknologji apo bi [...]
La Croix (1904) / Karl Gega, gjeniu dhe magjistari i hekurudhës së Semmering-ut, një nga kryeveprat më të bukura teknike në botë

La Croix (1904) / Karl Gega, gjeniu dhe magjistari i hekurudhës së Semmering-ut, një nga kryeveprat më të bukura teknike në botë

Nga Aurenc Bebja “La Croix” ka botuar, të premten e 20 majit 1904, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me 50-vjetorin e përfundimit të hekurudhës së [...]
Reshat Arban mbushi 80 vjeç! As një fjalë as një urim nga politiqenët…por mijëra nga qytetarët shqiptarë

Reshat Arban mbushi 80 vjeç! As një fjalë as një urim nga politiqenët…por mijëra nga qytetarët shqiptarë

Aktori i teatrit dhe filmit, Reshat Arbana, "Nderi i Kombit" është një nga aktorët me popullorë të kinemasë shqiptare, me mbi 35 role, duke filluar që [...]
Projektet e reja për Përmetin dhe Ujërat Termale të Bënjës

Projektet e reja për Përmetin dhe Ujërat Termale të Bënjës

Fondi Shqiptar i Zhvillimit njofton se mirëpret në konsultim publik grupet e interesit për projeket: “Rigjenerimi i Integruar Urban – Qyteti i Përmeti [...]
Pas ambasadores Kim edhe Soreca viziton Veriun: Përvojë e mahnitshme në Alpet Shqiptare

Pas ambasadores Kim edhe Soreca viziton Veriun: Përvojë e mahnitshme në Alpet Shqiptare

Pas Yuri Kim edhe ambasadori i BE-së në Shqipëri Luigi Soreca ka vendosur që të vizitojë malet e bukura të Shqipërisë. Përmes një postimi në rrjete [...]
1 2 3 16 10 / 156 POSTS