Category: Shqiperia Ime

1 2 3 4 17 20 / 162 POSTS
“Alpet Shqiptare të lënë pa frymë”, prestigjiozja ndërkombëtare rendit vendet më të bukura në botë

“Alpet Shqiptare të lënë pa frymë”, prestigjiozja ndërkombëtare rendit vendet më të bukura në botë

Portali i mirënjohur ndërkombëtar “MSN” ka renditur vendet më të bukura në planet për t’u vizituar, nën siglën e “vendet ku nëna natyrë ka lënë mrekul [...]
Xhoni një shëmbull për gjithë të rinjtë me talent, që të mos humbin kohë me lodra dhe argëtime

Xhoni një shëmbull për gjithë të rinjtë me talent, që të mos humbin kohë me lodra dhe argëtime

Pas publikimit nga Revista Business Magazine, të listës me 12 të rinj shqiptarë që kanë prekur suksesin përpara të 20-ve në shkencë, teknologji apo bi [...]
La Croix (1904) / Karl Gega, gjeniu dhe magjistari i hekurudhës së Semmering-ut, një nga kryeveprat më të bukura teknike në botë

La Croix (1904) / Karl Gega, gjeniu dhe magjistari i hekurudhës së Semmering-ut, një nga kryeveprat më të bukura teknike në botë

Nga Aurenc Bebja “La Croix” ka botuar, të premten e 20 majit 1904, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me 50-vjetorin e përfundimit të hekurudhës së [...]
Reshat Arban mbushi 80 vjeç! As një fjalë as një urim nga politiqenët…por mijëra nga qytetarët shqiptarë

Reshat Arban mbushi 80 vjeç! As një fjalë as një urim nga politiqenët…por mijëra nga qytetarët shqiptarë

Aktori i teatrit dhe filmit, Reshat Arbana, "Nderi i Kombit" është një nga aktorët me popullorë të kinemasë shqiptare, me mbi 35 role, duke filluar që [...]
Projektet e reja për Përmetin dhe Ujërat Termale të Bënjës

Projektet e reja për Përmetin dhe Ujërat Termale të Bënjës

Fondi Shqiptar i Zhvillimit njofton se mirëpret në konsultim publik grupet e interesit për projeket: “Rigjenerimi i Integruar Urban – Qyteti i Përmeti [...]
Pas ambasadores Kim edhe Soreca viziton Veriun: Përvojë e mahnitshme në Alpet Shqiptare

Pas ambasadores Kim edhe Soreca viziton Veriun: Përvojë e mahnitshme në Alpet Shqiptare

Pas Yuri Kim edhe ambasadori i BE-së në Shqipëri Luigi Soreca ka vendosur që të vizitojë malet e bukura të Shqipërisë. Përmes një postimi në rrjete [...]
Sazani, udhëtim në ishullin e pabanuar, ku turistët ndërthuren me “nostalgjikët”

Sazani, udhëtim në ishullin e pabanuar, ku turistët ndërthuren me “nostalgjikët”

Sazani, ishulli më i madh i vendit, prej vitesh i paeksploruar, në tri vitet e fundit gjithnjë e më shumë po popullohet nga turistët e kryesisht ata n [...]
RAI News: “Tirana destinacioni i preferuar i turizmit dentar për italianët”!

RAI News: “Tirana destinacioni i preferuar i turizmit dentar për italianët”!

Tirana është destinacioni i preferuar për italianët, madje edhe për turizmin dentar, shkruan RAI News. ‘Një biznes në lulëzim, madje edhe në epokën [...]
“Shqipëria e bukur”! Rama promovon qytetin e gurtë

“Shqipëria e bukur”! Rama promovon qytetin e gurtë

ryeministri Edi Rama ka zgjedhur sot të promovojë qytetin e Gjirokastrës. “Shqipëria e bukur🇦🇱❤, Gjirokastër😊”, shkruan Rama në postimin e tij, duk [...]
Lumi i Shalës, “parajsa” e alpeve shqiptare

Lumi i Shalës, “parajsa” e alpeve shqiptare

Lumi i Shalës në liqenin e Komanit është kthyer vitet e fundit në një nga vendet më tërheqëse lumore të Alpeve Shqiptare si për turistët vendas edhe [...]
1 2 3 4 17 20 / 162 POSTS