Category: Sociale

1 2 3 334 10 / 3339 POSTS
Bisedimet me Greqinë, një lajm i shumëpritur për 700 mijë emigrantë

Bisedimet me Greqinë, një lajm i shumëpritur për 700 mijë emigrantë

Bisedimet që po zhvillohen aktualisht me Greqinë mund të sjellin një zhvillim të shumëpritur për pothuajse 700 mijë emigrantë shqiptarë në shtetin fqi ...
Histori personale/ Rrëfimi i 22-vjeçares nga Lezha: Kam frikë të pranoj që jam lezbike

Histori personale/ Rrëfimi i 22-vjeçares nga Lezha: Kam frikë të pranoj që jam lezbike

Po e filloj rrëfimin tim me një trishtim të madh në shpirt. Jam një vajzë 22 vjeçe nga Lezha dhe jam lezbike. E shkruaj këtë rrëfim jo për t’i treg ...
Historia që përloti shqiptarët, motrat e paralizuar bëhen me shtëpi, Aisha rrëfen gëzimin e madh! (Video)

Historia që përloti shqiptarët, motrat e paralizuar bëhen me shtëpi, Aisha rrëfen gëzimin e madh! (Video)

Historia e tyre padyshim përloti të gjithë shqiptarët dhe preku zemrat e të gjithëve. Bëhet fjalë për dy motrat nga Gramshi, të cilat kishin lindur me ...
Vijnë autobusët e parë elektrik, ja linja e parë e gjelbër në Tiranë

Vijnë autobusët e parë elektrik, ja linja e parë e gjelbër në Tiranë

“Tirana Green City” nuk është më thjesht një slogan por një revolucion që ka nisur. Krahas nismës së guximshme për të mbjellë 2 milionë pemë deri n ...
E trishtë/ Kishte operuar nënën, djali fle i shtrirë mbi plastmasë dhe dyshemenë e dhomës së një spitali

E trishtë/ Kishte operuar nënën, djali fle i shtrirë mbi plastmasë dhe dyshemenë e dhomës së një spitali

Fotoja që shihni është shkrepur rreth orës 4 të mëngjesit dhe është publikuar nga JOQ. Personi që shihni të shtrirë në dyshemenë e dhomës së një spita ...
Autogoli i opozitës sot në Kuvend/ Akuzoi qeverinë për varfërinë, por raporti i përket periudhës 2008-2012 kur në qeveri ishte PD-LSI

Autogoli i opozitës sot në Kuvend/ Akuzoi qeverinë për varfërinë, por raporti i përket periudhës 2008-2012 kur në qeveri ishte PD-LSI

Raporti i publikuar nga Forumi Ekonomik Botëror, WEF që zhvilloi punimet gjatë kësaj jave në Davos, (Zvicër) mbi nivelin e varfërisë në Shqipëri i ref ...
Peshorja e pabarazisë: 42 njerëz kanë pasuri sa 3.7 miliardë më të varfërit e globit

Peshorja e pabarazisë: 42 njerëz kanë pasuri sa 3.7 miliardë më të varfërit e globit

Organizatat humanitare apelojnë për veprim ndërsa njerëzit më të pasur të botës mblidhen në Forumin Botëror Ekonomik në Davos. Vetëm një vit më parë,i ...
Historia e dhimbshme e dy motrave të ngujuara pas një krevati: Duam një shtëpi për të parë babin e lumtur

Historia e dhimbshme e dy motrave të ngujuara pas një krevati: Duam një shtëpi për të parë babin e lumtur

Asnjë përshkrim sado i ndjeshëm dhe i vërtetë qoftë nuk mund ta shprehë vuajtjen dhe dhimbjen e dy motrave të sëmura e prindërve të tyre. Në pjesën e ...
Historia e vajzës prostitutë, treguar nga nëna e saj e verbër Ja kush i përgjigjet…! (Video)

Historia e vajzës prostitutë, treguar nga nëna e saj e verbër Ja kush i përgjigjet…! (Video)

Sapo ka mbushur 24 vjeç dhe është nëna e dy të miturve. Historia e Inës nga Fieri është bërë pjesë e emisionit me ‘Zemër të hapur’, ndërsa ajo po jeto ...
Historia/ Në 2014-n gruaja i vrau tre fëmijët, Bashkim Dobrushi nis jetë të re, i ndodh mrekullia

Historia/ Në 2014-n gruaja i vrau tre fëmijët, Bashkim Dobrushi nis jetë të re, i ndodh mrekullia

Në mëngjesin e 9 marsit 2014, Lecco u zgjua me një lajm që dukej si një makth, por ky ishte realiteti më i keq. Tre vajza u vranë nga nëna e tyre dhe  ...
1 2 3 334 10 / 3339 POSTS
15000

Loading…