Category: Sociale

1 2 3 67 10 / 670 POSTS
Akademiku: Në Shqipëri është futur vaksina ruse “Sputnik V” dhe e kanë bërë disa persona

Akademiku: Në Shqipëri është futur vaksina ruse “Sputnik V” dhe e kanë bërë disa persona

Akademiku Apollon Baçe gjatë emisonit “Dekalog” të gazetarit Roland Qafoku në RTSH 24 tha se vaksina ruse “Sputnik V” është futur në Shqipëri në rrugë [...]
Shqiptarët të parët në botë për numrin e leje qëndrimeve në Bashkimin Europian për frymë popullsie

Shqiptarët të parët në botë për numrin e leje qëndrimeve në Bashkimin Europian për frymë popullsie

Shqipëria u rendit e gjashtë në botë në vitin 2019 sa u përket lejeve të qëndrimit që shtetasit e saj kanë në shtetet e Bashkimit Europian. Të dhën [...]
A është arritur imuniteti i tufës në vendin tonë, mjeku specialist tregon në çfarë faze jemi: Ka përgjysmim

A është arritur imuniteti i tufës në vendin tonë, mjeku specialist tregon në çfarë faze jemi: Ka përgjysmim

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka komentuar mëngjesin e sotëm trendin në ulje të rasteve të reja me COVID në ditët e para të muajit janar. Ai shprehet s [...]
Skandali me sanitaren që mashtronte familjarët e pacientëve tek “Covid-2”, Manastirliu: Rast i neveritshëm!

Skandali me sanitaren që mashtronte familjarët e pacientëve tek “Covid-2”, Manastirliu: Rast i neveritshëm!

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në një konferencë për shtyp foli për rastin e sanitares Tire Alldervishi, e cila u hoq si infermiere dhe [...]
Shkencëtarët zbulojnë dëmin që mund të shkaktojë Covid-19 në trurin e njeriut

Shkencëtarët zbulojnë dëmin që mund të shkaktojë Covid-19 në trurin e njeriut

Ndërsa Covid-19 po infekton gjithnjë e më tepër shumë prej nesh, shkencëtarët po shohin nga afër dëmin e çuditshëm dhe të frikshëm që mund t’i shkakto [...]
“Po plasim”, jeta dhe vdekja në një pavion Covidi

“Po plasim”, jeta dhe vdekja në një pavion Covidi

Në një dhomë private ngjitur me derën e mbyllur të reanimacionit, Dilip Sharan rri ulur mbi një krevat, me një pjatë me biftek para. Vërtit lugën përr [...]
Ogerta Manastirliu jep lajmin e mirë për 10 vjeçarin që mposhti sëmundjen e rëndë

Ogerta Manastirliu jep lajmin e mirë për 10 vjeçarin që mposhti sëmundjen e rëndë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka ndarë lajmin e mirë për një 10 vjeçar nga Burreli, i cili ka arritur të fitojë n [...]
Është vetëm 15-vjeç, njihuni me shqiptarin që punon në zyrën e kancelares Angela Merkel

Është vetëm 15-vjeç, njihuni me shqiptarin që punon në zyrën e kancelares Angela Merkel

Leonard Mulaku është vetëm 15 vjeç dhe njihet si një ndër më të rinjtë që kanë mbajtur praktikë në zyrën e kancelares, Angela Merkel. Gjermania, ës [...]
Nis paga minimale 30 mijë lekë ku përfitojnë mbi 251 mijë individë, reagon Shoqata e Prodhuesve: Kosto për punëdhënësin

Nis paga minimale 30 mijë lekë ku përfitojnë mbi 251 mijë individë, reagon Shoqata e Prodhuesve: Kosto për punëdhënësin

Ka marrë zyrtarisht fuqi vendimi i qeverisë për të rritur pagën minimale nga 26 mijë lekë në 30 mijë lekë. Sipas Tatimeve, bazuar në analizën e të [...]
Biznesmeni Petrit Ago fiton betejën me COVID, i bën ‘dhuratë speciale’ mjekut Tritan Kalo për Vitin e Ri: Falë jush kam filluar një jetë të dytë

Biznesmeni Petrit Ago fiton betejën me COVID, i bën ‘dhuratë speciale’ mjekut Tritan Kalo për Vitin e Ri: Falë jush kam filluar një jetë të dytë

Biznesmeni Petrit Ago, i njohur si investitor në industrinë e qumështit dhe produkteve të bulmetit, ka fituar betejën me COVID dhe pasi është shëruar, [...]
1 2 3 67 10 / 670 POSTS