Category: Sport

1 2 3 129 10 / 1288 POSTS
Përcaktohen gjysmëfinalistet e Champions, Liverpool dhe Dortmund mbeten jashtë

Përcaktohen gjysmëfinalistet e Champions, Liverpool dhe Dortmund mbeten jashtë

PSG-Manchester City dhe Chelsea-Real Madrid janë gjysmëfinalet e këtij sezoni në Champions League. Liverpooli nuk mundi të kthente humbjen e parë 3 [...]
Briken Çalja dhe Evangjeli Veli vijnë me medalje nga Moska

Briken Çalja dhe Evangjeli Veli vijnë me medalje nga Moska

Evangjeli Veli dhe Briken Çalja erdhën me medalje nga Kampionati Europian i Peshengritjes, që u mbajt në Moskë. Çalja fitoi Medaljen e Argjendit në sh [...]
Presidenti i ekipit të njohur europian: Babain e kam shqiptar, jam rritur me deIet! Babai im nga delet u bë një biznesmen i fuqishëm

Presidenti i ekipit të njohur europian: Babain e kam shqiptar, jam rritur me deIet! Babai im nga delet u bë një biznesmen i fuqishëm

Presidenti i Steauas së Bukureshtit, Xhixhi Bekali nëpërmjet një rrëfimi të publikuar së fundmi nga “Striripesurse” ka folur për të kaluarën e tij, du [...]
PSG dhe Chelsea kalojnë në gjysmëfinalet e Champions League

PSG dhe Chelsea kalojnë në gjysmëfinalet e Champions League

PSG dhe Chelsea janë dy skuadrat e para që siguruan kualifikimin në gjysmëfinalet e Champions League. Ekipi i Pochettinos humbi 0-1 në “Parc des Princ [...]
Plas keq mes moderatores dhe të ftuarit në emision, trajneri fyen rëndë gazetaren shqiptare: Tu do të lija të palosësh…

Plas keq mes moderatores dhe të ftuarit në emision, trajneri fyen rëndë gazetaren shqiptare: Tu do të lija të palosësh…

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, e ka fyer gazetaren e Radio Televizionit Publik të Kosovës, Qëndresa Krelani, në një emision të drejtpërdrejt telev [...]
Champions League: PSG fiton mes spektaklit në Mynih, Chelsea me një hap në gjysmëfinale

Champions League: PSG fiton mes spektaklit në Mynih, Chelsea me një hap në gjysmëfinale

PSG dhe Chelsea fituan ndeshjet e para të raundit çerekfinal të Champions League. Suksese fantastike në transferta për kampionët e Francës dhe “Blutë [...]
Champions League: Vinicius, heroi i Realit. Foden i jep fitoren City-t në fund

Champions League: Vinicius, heroi i Realit. Foden i jep fitoren City-t në fund

Vinicius Junior, me një dygolësh, ishte heroi i Real Madrid në ndeshjen e fituar 3-1 ndaj Liverpool, e vlefshme për çerekfinalet e Champions League. [...]
I kërkuan heqjen e pasaportave diplomatike gjithë kombëtares, reagon De Biazi: Mos duan t’u kthej edhe “Urdhrin e Skënderbeut”

I kërkuan heqjen e pasaportave diplomatike gjithë kombëtares, reagon De Biazi: Mos duan t’u kthej edhe “Urdhrin e Skënderbeut”

Xhani De Biazi është një tjetër shqiptar që preket nga vendimi për të dorëzuar pasaportën diplomatike brenda datës 1 qershor. Italiani ishte trajne [...]
Shqipëria merr 3 pikët, por pa shkëlqim ndaj San Marinos

Shqipëria merr 3 pikët, por pa shkëlqim ndaj San Marinos

Shqipëria bëri detyrën në transfertën e San Marinos, duke marrë 3 pikët e radhës në grup, por duke mos arritur të jetë bindëse në sulm. Kuqezinjtë [...]
Fusha e “Air Albania” i vetmi investim i FSHF në “pronësi” të Armando Dukës jehonë në mediat angleze: Zbulojnë kërkesën dhe injorimin nga ana e FSHF-së

Fusha e “Air Albania” i vetmi investim i FSHF në “pronësi” të Armando Dukës jehonë në mediat angleze: Zbulojnë kërkesën dhe injorimin nga ana e FSHF-së

Fusha skandaloze e “Air Albania”, ka bërë jehonë në mediat dhe televizionet angleze. Lee Dixon i ITV në Angli, si edhe The Guardian, kanë kritikuar [...]
1 2 3 129 10 / 1288 POSTS