Category: Art

Shuhet ikona e Estradës së Fierit, aktori i qindrave roleve të dashura për publikun shqiptar

Shuhet ikona e Estradës së Fierit, aktori i qindrave roleve të dashura për publikun shqiptar

Ndërron jetë në moshën 89-vjeçare aktori i mirënjohur fierak Fuat Boçi. Aktori i qindra roleve ka ndërruar jetë në shtëpinë e tij në qytetin e Fi [...]
Nobeli për letërsi më 8 tetor, bastet preferojnë Kadarenë para Kunderës

Nobeli për letërsi më 8 tetor, bastet preferojnë Kadarenë para Kunderës

NGA Dhurata Hamzai Ismail Kadare me romanin e tij “Pallati i ëndrrave”, është sërish një nga emrat më të diskutuar në listën e ngushtë të çmimeve [...]
Shkarkohet nga “TKF” Monika Lubonja, dosja i kalon prokurorisë

Shkarkohet nga “TKF” Monika Lubonja, dosja i kalon prokurorisë

Në mënyrë misterioze është shpallur vakant vendi në drejtorinë e Qendrës Kombëtare të Kulturës për Fëmijë dhe Teatrit të Kukullave. Deri tani këtë [...]
Why our world would end if living room decors disappeared

Why our world would end if living room decors disappeared

What the world would be like if home decors didn't exist. Why mom was right about architectural designs. What the beatles could learn from designs. Wh [...]
4 / 4 POSTS