Category: Biznes

1 2 3 6 10 / 60 POSTS
Mediat e huaja, jehonë pozitive ligjit për kriptomonedhat: Eshtë më i kompletuari në Europë; Shqipëria, epiqendra e re Europiane e teknologjisë ‘blockchain’

Mediat e huaja, jehonë pozitive ligjit për kriptomonedhat: Eshtë më i kompletuari në Europë; Shqipëria, epiqendra e re Europiane e teknologjisë ‘blockchain’

eknologjia “blockchain” dhe kriptomonedhat cilësohen sot si revolucioni i Shekullit XXI, teksa në shumë shtete të botës përdorimi i tyre shihet si një [...]
Nga sot WhatsApp nuk do të funksionojë më në këta celularë: Nëse i’u duhet duhet të bleni aparat të ri

Nga sot WhatsApp nuk do të funksionojë më në këta celularë: Nëse i’u duhet duhet të bleni aparat të ri

Prej ditës së sotme, 31 dhjetor 2019, WhatsApp do të eliminohet nga një numër i madh smarfonësh. Aplikacioni i njohur i mesazheve nuk do të funksionoj [...]
Rudina e mallëngjyer ngushëllon Salianjin: Më erdhi jashtëzakonisht shumë keq! Jam e sigurtë që b.urgu do të bëjë më të fortë në ….

Rudina e mallëngjyer ngushëllon Salianjin: Më erdhi jashtëzakonisht shumë keq! Jam e sigurtë që b.urgu do të bëjë më të fortë në ….

Rudina Hajdari i ka shprehur keqardhje për ish deputetin Ervin Salianji i cili u ndëshkua me 1 vit heqje lirie pasi inskenoi çështjen “Babale”. Duk [...]
Të ardhurat nga emigrantët arrijnë në nivelin më të lartë të dekadës

Të ardhurat nga emigrantët arrijnë në nivelin më të lartë të dekadës

Paratë që emigrantët dërgojnë tek të afërmit e tyre në Shqipëri kanë arritur në nivelin më të lartë të dekadës në 9 muajt e këtij viti. Sipas stati [...]
Ja 2 rrugët që do ndiqen për kreun e Prokurorisë Speciale! “Sherr” në KLP për SPAK: Emërimi i 8 prokurorëve do mbyllet brenda 25 nëntorit!

Ja 2 rrugët që do ndiqen për kreun e Prokurorisë Speciale! “Sherr” në KLP për SPAK: Emërimi i 8 prokurorëve do mbyllet brenda 25 nëntorit!

Politikanët e korruptuar duket se kanë dështuar në tentativën e tyre për të frenuar ngritjen e SPAK dhe BKH. Pavarësisht sulmeve që po i bëhen reformë [...]
Nis numërimi mbrapsht për të korruptuarit, sot përzgjidhen dosjet e SPAK, mbi 900 hetime pasurore në duart e prokurorëve specialë

Nis numërimi mbrapsht për të korruptuarit, sot përzgjidhen dosjet e SPAK, mbi 900 hetime pasurore në duart e prokurorëve specialë

Nis numërimi mbrapsht për të korruptuarit në vend. Teksa deri më tani të gjithë e shihnin me dyshim Strukturën e Posaçme Antikorrupsion dhe Byronë e [...]
SHBA cakton Guvernator për Ballkanin “armikun” e Berishës dhe Metës: Palmer merr në dorë situatën në rajon dhe prish skenarët destabilizues të PD-LSI

SHBA cakton Guvernator për Ballkanin “armikun” e Berishës dhe Metës: Palmer merr në dorë situatën në rajon dhe prish skenarët destabilizues të PD-LSI

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur të marrin masa, sa i takon situatës së paqëndrueshme në Ballkan. Prej gati një viti Shqipëria, Serbia, M [...]
“Rreziku global që vjen nga monarkitë digjitale”

“Rreziku global që vjen nga monarkitë digjitale”

Lindja e monedhës më të re virtuale, "Libra", një ide që Facebook ka premtuar se do ta materializojë së shpejti, krahas risive, sjell me vete edhe rre [...]
Plaku i “rrëshkitur” Berisha “shpartallon” Blushin: I pabesë, i lig, shpifës, ka qef shpërblimet. Vjollca Hoxha, kujdes!

Plaku i “rrëshkitur” Berisha “shpartallon” Blushin: I pabesë, i lig, shpifës, ka qef shpërblimet. Vjollca Hoxha, kujdes!

sh kryeministri Sali Berisha, ka sulmuar ashpër drejtorin e televizionit Top Channel, Ben Blushi. Berisha shprehet se Blushi i organizoi një kurth ish [...]
Nga sot jo më komision për licensë taksie, furgoni apo autobuzi! Certifikatat me vetëdeklarim

Nga sot jo më komision për licensë taksie, furgoni apo autobuzi! Certifikatat me vetëdeklarim

Nga data 15 prill, licencimi i automjeteve për transport udhëtarësh dhe taksitë do të bëhet online. Lajmi është njoftuar nga Drejtoria e Përgjithshme [...]
1 2 3 6 10 / 60 POSTS