Category: Dosja X

1 2 3 123 10 / 1224 POSTS
Ish-truproja i Azem Hajdarit i arratisur nga Shqipëria: Haklajt erdhën atë natë për Saliun. Prova, në kasetën që ai regjistroi në spital

Ish-truproja i Azem Hajdarit i arratisur nga Shqipëria: Haklajt erdhën atë natë për Saliun. Prova, në kasetën që ai regjistroi në spital

Marjan Gryka është një ish-truprojë e deputetit të vrarë Azem Hajdari dhe njeriu më besnik i tij për shumë vite. Në vitin 2008 ai u plagos në Shkodër [...]
INVESTIGIMI: Kompania e lidhur me një zyrtar shqiptar, “ekspeditë” biznesi në Afrikë

INVESTIGIMI: Kompania e lidhur me një zyrtar shqiptar, “ekspeditë” biznesi në Afrikë

Drejtori i Përgjithshëm i AKUM, Alqi Bllako (në qendër) Një kompani lilipute e farmaceutikës në pronësinë e vëllait të kreut të AKUM, Alqi Bllako s [...]
Dosja e Azem Hajdarit/  Ja si Sali Berisha iu shmang drejtësisë: Refuzoi mbi 50 thirrje nga gjykatat dhe prokuroria

Dosja e Azem Hajdarit/ Ja si Sali Berisha iu shmang drejtësisë: Refuzoi mbi 50 thirrje nga gjykatat dhe prokuroria

Drejtësia ka ndezur dje dritën jeshile për rigjykimin e Izet Haxhisë. Ish-truproja i Sali Berishës ndodhet në qeli për shkak se ndaj tij rëndon një dë [...]
Dosja e Hagës/ Ja emrat e 87 viktimave! Prokurorët: Përgjegjës Shtabi i UÇK-së!

Dosja e Hagës/ Ja emrat e 87 viktimave! Prokurorët: Përgjegjës Shtabi i UÇK-së!

Akt-akuza e prokurorëve të Hagës ndaj drejtuesve të Shtabit të Përgjithshëm, nga dosja hetimore, bazohet në krimet e kryera në paraburgimet e UÇK-s, [...]
GJKKO i sekuestroi pasurinë: Kush është Kelmend Balili dhe lidhjet me LSI?!

GJKKO i sekuestroi pasurinë: Kush është Kelmend Balili dhe lidhjet me LSI?!

Në maj të vitit 2016 mediat greke kanë raportuar për një biznesmen nga Saranda, i cili thuhej se është kreu i një organizate kriminale të trafikut ndë [...]
DOSSIER/ “I drejti në burgjet e komunizmit”, historia e një prej intelektualëve më të shkëlqyer që pati Shqipëria në vitet ’30

DOSSIER/ “I drejti në burgjet e komunizmit”, historia e një prej intelektualëve më të shkëlqyer që pati Shqipëria në vitet ’30

Një prej intelektualëve më të shkëlqyer që pati Shqipëria në vitet ’30, Mirash Ivanaj, u burgos për 7 vjet, edhe pse nuk kishte kryer kurrë një shkelj [...]
Nga Meta dhe Nikoll Lesi, tek Imami dhe Ceka! Kush firmosi për a.rrestimin e Berishës në 1998

Nga Meta dhe Nikoll Lesi, tek Imami dhe Ceka! Kush firmosi për a.rrestimin e Berishës në 1998

Sot janë aleatë dhe në një front për të ardhur në pushtet, por dy dekada më parë votonin për arrestimin e njëri-tjetrit, përbetoheshin se do të fusnin [...]
1 vit nga tërmeti i 21 shtatorit, Rama publikon pamjet e frikshme dhe ka një mesazh për të gjithë shqiptarët

1 vit nga tërmeti i 21 shtatorit, Rama publikon pamjet e frikshme dhe ka një mesazh për të gjithë shqiptarët

Sot bëhet një vit nga tërmeti i 21 shtatorit, ku shqiptarët përjetuan jo pak tmerr e panik kryesisht pjesa qëndrore e vendit. Kryeministri Edi Rama ka [...]
14 shtator ’98 / Dritëro Agolli për Berishën: Po tmerron Tiranën me një grup vagabondësh! Futeni brenda pa i hequr imunitetin

14 shtator ’98 / Dritëro Agolli për Berishën: Po tmerron Tiranën me një grup vagabondësh! Futeni brenda pa i hequr imunitetin

Grushti i shtetit të 14 shtatorit të vitit 1998, ku grupe të armatosura nën komandën e Sali Berishës pushtuan shumicën e institucioneve, duke shfrytëz [...]
Ilir Meta i implikuar në zhdukjen e Eduard Belegut, pasuritë i ka kaluar në emër të shoferëve të tij dhe Monikës

Ilir Meta i implikuar në zhdukjen e Eduard Belegut, pasuritë i ka kaluar në emër të shoferëve të tij dhe Monikës

Dëshmia e Dritan Priftit, e shoqëruar me detaje, rrethana konkrete, emra personazhesh dhe fakte, zbardh një pjesë të veprimtarisë kriminale të Ilir Me [...]
1 2 3 123 10 / 1224 POSTS