Category: Dosja X

1 2 3 142 10 / 1419 POSTS
BIRN zbardh pasurinë e Edi Ramës: Burimi financiar i shtëpisë së tij në Dajt mbetet i paqartë

BIRN zbardh pasurinë e Edi Ramës: Burimi financiar i shtëpisë së tij në Dajt mbetet i paqartë

Edi Rama është prej tetë vitesh kryeministër i Shqipërisë dhe kërkon një mandat të tretë qeverisës në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Rama ka [...]
FAKTET/ Pse gënjeu Erion Veliaj kur tha se nuk shoqërohet me kriminelë: Jo vetëm shoqërohet, por merr edhe gruan dhe e ul me “trafikantë droge”!

FAKTET/ Pse gënjeu Erion Veliaj kur tha se nuk shoqërohet me kriminelë: Jo vetëm shoqërohet, por merr edhe gruan dhe e ul me “trafikantë droge”!

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, ka qenë i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin "Real Story", të gazetarit Sokol Balla, i cili u detyrua ti përg [...]
Gallata me pasurinë e Benit të rindërtimit, sa ishte ministër nuk futi asnjë kacidhe në xhep, kur ngeli papunë… u bë miliarder

Gallata me pasurinë e Benit të rindërtimit, sa ishte ministër nuk futi asnjë kacidhe në xhep, kur ngeli papunë… u bë miliarder

Arben Ahmetaj u zgjodh si Ministër i Shtetit për Rindërtimin pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit 2019, i cili la pas 51 të vdekur, qindra të pla [...]
Shkarkojeni menjëherë Elisa Spiropalin, këtë paçavure që predikon moral e moralin e ka zero (Video)

Shkarkojeni menjëherë Elisa Spiropalin, këtë paçavure që predikon moral e moralin e ka zero (Video)

Pamje skandaloze, jashtë kufijve të realitetit ku jetojmë, kur sheh një ministre në detyrë, e cila hedh valle e rrethuar nga disa fëmijë, pa asnjë dis [...]
INVESTIGIMI: Jamarbër Malltezi është investitor me 11.5 mln euro edhe i 50% të tre kullave të reja në ish-Kompleksin Partizani! Cila është origjina e parave?

INVESTIGIMI: Jamarbër Malltezi është investitor me 11.5 mln euro edhe i 50% të tre kullave të reja në ish-Kompleksin Partizani! Cila është origjina e parave?

Kompania “Kontakt” dhe kompania “Homeplan” reklamojnë së bashku kompleksin ”Magnet 1” të ndërtuar në tokat tek ish- Fusha e Aviacionit, mbi të cilat d [...]
Abuzimi i Salillari dhe ALB-BUILDING me pastrimin e rrugëve nga dëbora

Abuzimi i Salillari dhe ALB-BUILDING me pastrimin e rrugëve nga dëbora

Dimri i acartë në këtë mes shkurti i gjeti të papërgatitura strukturat shtetërore dhe sidomos firmat nënkontraktuese që kanë nënshkruar kontrata të m [...]
Aferat e qeverisë Berisha me kompleksin Partizani: Si u kërcënua gjenerali për të firmosur privatizimin e ish-kompleksit dhe largimi nga ushtria

Aferat e qeverisë Berisha me kompleksin Partizani: Si u kërcënua gjenerali për të firmosur privatizimin e ish-kompleksit dhe largimi nga ushtria

Më 3 Prill 2009, dy ditë pas takimit të dështuar midis Ministrit Oketa dhe Gjeneralit Qirjazi. Gjergj Lezha, sekretari i përgjithshëm i Këshillit të M [...]
Gjashtë mëkatet e Lulzim Bashës që i zhbëjnë premtimet e tij se do “shpëtojë” Shqipërinë: Nga 7 pasaportat tek lidhja me rusët

Gjashtë mëkatet e Lulzim Bashës që i zhbëjnë premtimet e tij se do “shpëtojë” Shqipërinë: Nga 7 pasaportat tek lidhja me rusët

Lulzim Basha së fundi ka nisur një fushatë... premtimesh, se do i kthej Shqipërisë madhështinë që meriton, e kjo do ndodh sa hap e mbyll sytë, sapo ai [...]
INVESTIGIMI/ Skandali, “Fondi Besa apo Fondi Meta” vodhi 10 mln USD nga qytetarët: Në 3 vite 2500 persona u bënë klientë pa e ditur (vëllai i njërit prej drejtorëve kandidon për LSI në Astir)

INVESTIGIMI/ Skandali, “Fondi Besa apo Fondi Meta” vodhi 10 mln USD nga qytetarët: Në 3 vite 2500 persona u bënë klientë pa e ditur (vëllai i njërit prej drejtorëve kandidon për LSI në Astir)

Prej disa ditësh “Priza.al” është duke shkruar për një skandal të vërtetë financiar që është bërë në kurriz të qytetarëve të thjeshtë nga “Fondi Besa” [...]
Vendet e pasura po grumbullojnë një miliard vaksina COVID-19 më shumë se sa ju duhen

Vendet e pasura po grumbullojnë një miliard vaksina COVID-19 më shumë se sa ju duhen

Vendet e pasura do të kenë më shumë se një miliardë doza më shumë të vaksinave COVID-19 sesa u nevojiten, duke lënë vendet e varfëra të përpiqen për f [...]
1 2 3 142 10 / 1419 POSTS