Category: Kryesore

1 2 3 893 10 / 8928 POSTS
Korsitë e biçikletave dhe pallatet zhdukin vendet e parkimeve në Tiranë! Brenda lagjeve nisin sherret për një vend parkimi

Korsitë e biçikletave dhe pallatet zhdukin vendet e parkimeve në Tiranë! Brenda lagjeve nisin sherret për një vend parkimi

J. T. banon në një nga lagjet më të populluara dhe të zhurmshme të Tiranës, në rrugën “Sami Frashëri”, tek ish-Blloku dhe çdo ditë ka stres kur duhet [...]
Kur nis ndërtimi i tunelit të Llogarasë?

Kur nis ndërtimi i tunelit të Llogarasë?

Kryeministri Edi Rama ka thënë nga Vlora, se punimet për ndërtimin e tunelit të Llogarasë, do të nisin në muajt e parë të vitit të ardhshëm. Ai fol [...]
Edi Rama nuk i ndahet Vlorës: Jam deputeti juaj, mos dëgjoni thashethemet, tani radhën e ka aeroporti! Më ikën mendja kur thonë dil shiko realitetin

Edi Rama nuk i ndahet Vlorës: Jam deputeti juaj, mos dëgjoni thashethemet, tani radhën e ka aeroporti! Më ikën mendja kur thonë dil shiko realitetin

Kur na ndajnë 7 muaj nga zgjedhjet e përgjithshme të Prillit 2021, kryeministri Edi Rama është i bindur se ai dhe Partia Socialiste do të fitojnë man [...]
Ilir Metës i ka humbur “çoku”! Hipokrizia dhe me fakte : Gjatë 4 vite qeverisje me Berishën, ministria e tij dha 441 leje HEC-esh

Ilir Metës i ka humbur “çoku”! Hipokrizia dhe me fakte : Gjatë 4 vite qeverisje me Berishën, ministria e tij dha 441 leje HEC-esh

Habit Meta/ Pasi shka tërroi Valbonën dhe ndërtoi 441 HEC në 4 vjet, sot akuzon qeverinë. Që në Shqipëri çdo mashtrim apo vetëpastrim imagjinarë është [...]
Jahti më i madh në botë i oligarkut rus, në Sarandë

Jahti më i madh në botë i oligarkut rus, në Sarandë

Jahti më i madh në botë ka zbarkuar sërish në Sarandë. Saling Jaht A, në pronësi të milardierit rus Andrey Igorevich Melichenko ka një gjatësi prej 14 [...]
Simptomat e rënda të Covid mund të kenë lidhje një një defekt gjenetik dhe të përgjigjes imunitare

Simptomat e rënda të Covid mund të kenë lidhje një një defekt gjenetik dhe të përgjigjes imunitare

Dy studime të ngjashme të botuara në revistën prestigjioze Science mund të vejnë dritë mbi mekanizmat e infektimit nga koronavirusi i ri, identifikimi [...]
Pëllumb Pipero habit me deklaratën e tij: Jo çdo person me Covid-19 duhet të izolohet!

Pëllumb Pipero habit me deklaratën e tij: Jo çdo person me Covid-19 duhet të izolohet!

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero thotë se nga COVID-19 vijon të mbetet nën kontroll.Ai tha se shoqëria ka reflektuar dhe është bërë më e ndërgjegjshm [...]
KPA shkarkon nga detyra prokuroren Donika Prela, nuk justifikon pasurinë

KPA shkarkon nga detyra prokuroren Donika Prela, nuk justifikon pasurinë

KPA ka shkarkuar nga detyra ish-drejtuesen e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prelën. Prokurorja Donika Prela kaloi fazën e parë të vettingut n [...]
Ndizen motorët për Kushtetuesen! Brenda dhjetorit emërohen 2 anëtarët e radhës! Gjykata e Lartë funksionale në 2021, ja plani

Ndizen motorët për Kushtetuesen! Brenda dhjetorit emërohen 2 anëtarët e radhës! Gjykata e Lartë funksionale në 2021, ja plani

Ndizen motorët për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese. Pas Kuvendit edhe presidenti Ilir Meta ka hapur garën për plotësimin e vendeve vakante në këtë gjy [...]
Zbardhet projekti për bazën e Kuçovës: Amerikanët zbarkojnë në Shqipëri dhe u tregojnë dhëmbët rusëve! Brenda 2023 nisin fluturimet e para

Zbardhet projekti për bazën e Kuçovës: Amerikanët zbarkojnë në Shqipëri dhe u tregojnë dhëmbët rusëve! Brenda 2023 nisin fluturimet e para

SHBA merr në patronazh Shqipërinë, shkon në Kuvend pakti me NATO për bazën e Kuçovës. NATO ka gati projektin për të investuar në bazën e Kuçovës. Pas [...]
1 2 3 893 10 / 8928 POSTS