Category: Teknologji

1 2 3 82 10 / 815 POSTS
“LesEchos”: 5G-ja, teknologjia që do të trondisë ekonominë

“LesEchos”: 5G-ja, teknologjia që do të trondisë ekonominë

Teknologjia 5G pritet të shfaqet për publikun e gjerë në fund të vitit 2019 dhe premton një shumfishim me 1 000 të performancës së internetit, madje k ...
Projektohet roboti që do jetë ndërgjegjja e njeriut

Projektohet roboti që do jetë ndërgjegjja e njeriut

Për çdo njeri do te ketë një robot që do luaje rolin e ndërgjegjes. ky është projekti që pritet që të vij në jetë pas 20 vitesh nga Brad Smith dhe Har ...
Nga viti i ardhshëm, makina pa timon dhe pa pedale (Foto)

Nga viti i ardhshëm, makina pa timon dhe pa pedale (Foto)

General Motors thotë se ka nisur prodhimin masiv të makinës së parë autonome pa timon dhe pa pedale. Kompania tashmë po kërkon lejen nga qeveri ...
Del në shitje “bisha” Ford Mustang, modeli i ri do të quhet “Enforcer” (Foto)

Del në shitje “bisha” Ford Mustang, modeli i ri do të quhet “Enforcer” (Foto)

Kompania specialiste për modifikimin e Ford-it, Steeda i ka dhënë veturës “American Muscle” një stil më agresiv e fuqi motorike. Q500 Enforcer ...
Nga Instagram-i në WhatsApp, risia e madhe që po përgatisin dy aplikacionet

Nga Instagram-i në WhatsApp, risia e madhe që po përgatisin dy aplikacionet

Vitin e kaluar Facebook solli një mori përditësimesh për funksionet që mori nga Snapchat duke i bërë historitë edhe më joshëse për përdoruesit. Sipas ...
Instagram është kufiri i ri i gjuetisë online.

Instagram është kufiri i ri i gjuetisë online.

Rrjetet sociale janë bërë një strument i pagabueshëm për të gjetur parnerë të rinj sepse praktikisht mund të dish çdo gjë për ta. Facebook është ta ...
Hyundai krijon për herë të parë tavanin transparent, të pajisur edhe me airbag (Foto)

Hyundai krijon për herë të parë tavanin transparent, të pajisur edhe me airbag (Foto)

Hapësira e mëdha në pjesën e sipërme të makinës, mund të jenë fatale për udhëtarët në rast të aksidenteve, veçanërisht gjatë rrotullimeve. Megjithë ...
Interneti në Shqipëri u lidh për herë të parë në vitin… 1989

Interneti në Shqipëri u lidh për herë të parë në vitin… 1989

Ishte viti 1989. Në Universitetin Politeknik i Tiranës (UPT) ndodhi një ngjarje historike: lidhja e parë e Shqipërisë me internetin. Katedra e inform ...
Për ju tifoza të “Volkswagen”: Konfirmohet gjenerata e re e “Touareg” (Foto)

Për ju tifoza të “Volkswagen”: Konfirmohet gjenerata e re e “Touareg” (Foto)

Prodhuesi gjerman i automjeteve, Volkswagen, ka konfirmuar gjeneratën e ardhshme të Touareg, i cili do të debutojë në pranverë të vitit të ardhshë ...
Suedi, prej janarit minibusë pa shoferë

Suedi, prej janarit minibusë pa shoferë

Në Stockholm të Suedisë do të vendosen linjat e rregullta në të cilat do të qarkullojnë dy minibusë pa shoferë. Në njoftimin e Kabinetit për transp ...
1 2 3 82 10 / 815 POSTS
15000

Loading…