Category: Nostalgji

1 2 3 92 10 / 916 POSTS
Humbi 7 personat e afërt nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit, moderatorja e njohur shqiptare prek me dedikimin e saj: Më keni munguar shumë! (FOTO)

Humbi 7 personat e afërt nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit, moderatorja e njohur shqiptare prek me dedikimin e saj: Më keni munguar shumë! (FOTO)

Më 26 nëntor të vitit që lamë pas, vendi jonë u përfshi nga një tërmet tragjik që na la pas 51 viktimave. Nga ky tërmet u prek edhe moderatorja Evi [...]
Jeta e trazuar e një gjeniu si Diego Armando Maradona: Droga, obeziteti, femrat dhe mafia

Jeta e trazuar e një gjeniu si Diego Armando Maradona: Droga, obeziteti, femrat dhe mafia

Diego Armando Maradona ishte një gjeni në fushën e futbollit dhe ndoshta më i madhi i të gjitha kohërave. Por jashtë saj, jeta e tij nuk ishte ajo [...]
“Sot unë kam vetëm lot, 7 vite pritje pafund Koli im”, e ëma kujton Sokol Olldashin, prek me fjalët për politikanin e ndjerë

“Sot unë kam vetëm lot, 7 vite pritje pafund Koli im”, e ëma kujton Sokol Olldashin, prek me fjalët për politikanin e ndjerë

7 vite nga vdekja e politikanit të njohur të Partisë Demokratrike Sokol Olldashi. Ai u nda nga jeta në një aksident tragjik, teksa udhëtonte nga Elbas [...]
Shtatë vjet pa Sokolin! Majlinda Bregu kujton Sokol Olldashin: N’kohë të tjera, me mendime njësoj… (Foto)

Shtatë vjet pa Sokolin! Majlinda Bregu kujton Sokol Olldashin: N’kohë të tjera, me mendime njësoj… (Foto)

Sot shënohen 7 vite që Sokol Olldashi është ndarë nga jeta nga aksidenti tragjik në aksin Elbasan-Tiranë duke lënë pas dy fëmijë. Olldashi u nda nga j [...]
Aurela Gaçe prek me dedikimin për këngëtarin e ndjerë: 6 vite pa ty Flor…

Aurela Gaçe prek me dedikimin për këngëtarin e ndjerë: 6 vite pa ty Flor…

Sot u bënë gjashtë vite nga vdekja e këngëtarit të njohur shqiptar Dr. Florit. Këngëtari, pjesë e grupit të njohur Ëest Side Family, vdiq në vitin 201 [...]
Dëshmitë e rralla të Koço Devoles: Ç’më thoshte Spahivogli, kur e takoja në Fier dhe si e ndihmoja në Bërzhitë, ku ai rrinte me një fësh-fëshe, që e arnonte vetë?!

Dëshmitë e rralla të Koço Devoles: Ç’më thoshte Spahivogli, kur e takoja në Fier dhe si e ndihmoja në Bërzhitë, ku ai rrinte me një fësh-fëshe, që e arnonte vetë?!

Publikohet një intervistë të dhënë në emisionin “RRËFIM” në TV Scan disa kohë më parë, nga piktori, karikaturisti, skenaristi, aktori dhe regjisori i [...]
Rrëfimi i rrallë i Koço Devoles: Je në vete, s’guxonte njeri t’i thoshte regjisorit se “s’mund të këndoj njeriu në frigorifer”

Rrëfimi i rrallë i Koço Devoles: Je në vete, s’guxonte njeri t’i thoshte regjisorit se “s’mund të këndoj njeriu në frigorifer”

“Përpara ’90-ës, artistët janë vlerësuar, se Partia, bënte propagandë dhe na quante ‘ndihmës të saj’. Prandaj edhe na paguante. Por kjo nuk ka lidhje [...]
“Bashkë si në foton e fundit babka im”! I ati humbi betejën me COVID-19: Moderatorja e njohur shqiptare prek me dedikimin e saj

“Bashkë si në foton e fundit babka im”! I ati humbi betejën me COVID-19: Moderatorja e njohur shqiptare prek me dedikimin e saj

Moderatorja e njohur shqiptare Vjola Spiro është në zi pasi disa ditë më parë humbi babain e saj nga COVID-19. Një dhimbje e madhe që sikurse shkruan [...]
“Koço Devole, të qeshurat që nuk i merr dot vdekja”

“Koço Devole, të qeshurat që nuk i merr dot vdekja”

Edhe simfonia e nëntë e Mozartit i merr të keqen dibekut … Të gjithë e kujtojnë këtë e të tjera batuta të shokut Sillo nga komedia e famshme “Gjuetia [...]
Agron Llakaj shfaqet i përplotur, kujton bisedën dhe këshillën e Koços: Moment tepër i rëndë në jetën time, një gjeni si ai s’e di sa vite dritë duhen që t’i vijë sërish humorit

Agron Llakaj shfaqet i përplotur, kujton bisedën dhe këshillën e Koços: Moment tepër i rëndë në jetën time, një gjeni si ai s’e di sa vite dritë duhen që t’i vijë sërish humorit

Aktori i njohur Agron Llakaj është përlotur teksa ka folur për humbjen e aktorit të madh të humorit Koço Devole. Llakaj u shpreh se Devole ishte s [...]
1 2 3 92 10 / 916 POSTS