Category: Opinion

1 2 3 223 10 / 2225 POSTS
Ujku, gjurma, pakti detar, akti i sotëm diplomatik dhe Berisha-Basha-Shehu që mbrojnë paktin e përmbysur

Ujku, gjurma, pakti detar, akti i sotëm diplomatik dhe Berisha-Basha-Shehu që mbrojnë paktin e përmbysur

Per te gjithe miqte e mi qe me kane derguar kumte per Paktin Detar. UJKU, GJURMA, PAKTI DETAR DHE AKTI I SOTËM DIPLOMATIK Me telefon nga Prof. D ...
Katër kurthet e mundshme të negociatave Shqiptaro-Greke!

Katër kurthet e mundshme të negociatave Shqiptaro-Greke!

Nga: Prof. Lisen Bashkurti Negociatat Shqiptaro-Greke te koheve te fundit jane shume te rendesishme. Ato duket se synojne zgjidhjen e nje sere prob ...
ANALIZA: Fejsbukut i bëhet vonë vetëm për Fejsbukun

ANALIZA: Fejsbukut i bëhet vonë vetëm për Fejsbukun

Nga Ethan Zuckerman Goditja e fortë e Fejsbukut kundër mediave të pavarura erdhi vjeshtën e kaluar në Sllovaki, Kamboxhia, Guatemalë dhe tre vende të ...
Intervista/ Eurodeputeti Kukan i pret hovin opozitës: Pushteti nuk merret me protesta në rrugë kundër Ramës

Intervista/ Eurodeputeti Kukan i pret hovin opozitës: Pushteti nuk merret me protesta në rrugë kundër Ramës

Eurodeputeti Eduard Kukan ka komentuar zhvillimet e fundit politike në vend, ku thotë se Shqipëria ka humbur mjaft kohë dhe energji duke u marrë me “l ...
“LSI parti e familjes Meta, e mbytur në skandale. Shumë shqiptarë kanë braktisur vendin prej kësaj partie”

“LSI parti e familjes Meta, e mbytur në skandale. Shumë shqiptarë kanë braktisur vendin prej kësaj partie”

Analisti Afrim Krasniqi ka debatuar me kryetaren e LSI, Monika Kryemadhit, ndërsa ishin të ftuar në emisionin “360 gradë”. Krasniqi e ka cilësuar LSI- ...
Cilat janë sukseset e Donald Trump pas një viti të presidencës?

Cilat janë sukseset e Donald Trump pas një viti të presidencës?

Një vit më parë, më 20 janar 2017, Donald Trump u betua mbi Kushtetutën dhe zyrtarisht u bë Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara. Një karakter a ...
Profesori amerikan tronditë Serbinë: Vrasja e Ivanoviçit është ajo çfarë i duhej Kosovës

Profesori amerikan tronditë Serbinë: Vrasja e Ivanoviçit është ajo çfarë i duhej Kosovës

Profesori nga Universiteti “Jones Hopkins” në Uashington, Edward Joseph, ka bërë një analizë së vrasjes së liderit të SDP-së në Kosovë, Oliver Ivanovi ...
Historia e “Fake News”, si filloi shpërndarja e lajmeve të rreme nga Maqedonia, në të gjithë botën

Historia e “Fake News”, si filloi shpërndarja e lajmeve të rreme nga Maqedonia, në të gjithë botën

Në nje kohë rekord, fraza “fake news”, u kthye nga nje fenomen i rrjeteve sociale, në një clichè gazetareske dhe një frazë politike që shprehte zemëri ...
Ç’përfaqësojnë dy zhvillimet e bujshme në dosjen CEZ: Fashikujt që pritet të vijnë nga Praga dhe sa ndikon vdekja e Dritan Priftit

Ç’përfaqësojnë dy zhvillimet e bujshme në dosjen CEZ: Fashikujt që pritet të vijnë nga Praga dhe sa ndikon vdekja e Dritan Priftit

Nga Ylli Pata Zhvillimi më i bujshëm dhe më me peshë specifike që ka ndodhur gjatë kësaj jave në kupolën e pushtetit është një vendim dhe një takim ...
Dëshmitë e rreme të Sali Berishës për “21 Janarin”: Nga “i vranë vetë” tek “nëse Edi Rama nuk do të ishte tërhequr, do ta vrisja edhe atë”

Dëshmitë e rreme të Sali Berishës për “21 Janarin”: Nga “i vranë vetë” tek “nëse Edi Rama nuk do të ishte tërhequr, do ta vrisja edhe atë”

Ditari i Gënjeshtarit/Rendi i dëshmive të Sali Berishës nga 21 janari. Nga “i vranë protestuesit” tek “nese Edi Rama nuk do ishte tërhequr, Ai nuk do ...
1 2 3 223 10 / 2225 POSTS
15000

Loading…