Category: Shqiperia ime

1 2 3 9 10 / 84 POSTS
Romina Power, ulërimë dhimbjeje në Twitter: Ku është vajza ime Ylenia?! (Foto)

Romina Power, ulërimë dhimbjeje në Twitter: Ku është vajza ime Ylenia?! (Foto)

Ku është Ylenia? Ku janë qindra vajza që zhduken në New Orleans? Përse nuk është bërë asgjë për të ndalur këtë? Është ulërima e dhimbjes së kën ...
“The Travel Women” zbulon 11 arsyet sekrete pse duhet vizituar tani Shqipëria, “perla e Evropës” (Foto)

“The Travel Women” zbulon 11 arsyet sekrete pse duhet vizituar tani Shqipëria, “perla e Evropës” (Foto)

“Shqipëria gëzon disa nga pamjet, rrënojat antike dhe plazhet më të mira, por është ende një nga destinacionet sekrete më të bukura në Evropë, pa ...
VideoReportazh: Ura e Vashës, një ‘bukuroshe e vogël’ mes ferrobetonit të Rrugës së Arbrit dhe dy HEC-eve të reja

VideoReportazh: Ura e Vashës, një ‘bukuroshe e vogël’ mes ferrobetonit të Rrugës së Arbrit dhe dy HEC-eve të reja

Ura e Vashës, e shpallur Monument Kulture në vitin 1983, ndodhet mbi një prej degëve kryesore të lumit Mat, pikërisht aty ku priten lugina e Matit dhe ...
Foto mahnitse nga thellësitë e kanioneve të Nivicës: Alpinistët e huaj në malësitë e Kurveleshit

Foto mahnitse nga thellësitë e kanioneve të Nivicës: Alpinistët e huaj në malësitë e Kurveleshit

Për 10 ditë me radhë një ekip alpinistësh profesionistë nga Holanda, Slovenia, Franca dhe Australia bënë zbritje me litarë në disa prej majave më të v ...
Rama publikon artikullin e Euronews për bunkerët: Shqiptarët ndoqën ëndrrat

Rama publikon artikullin e Euronews për bunkerët: Shqiptarët ndoqën ëndrrat

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm në faqen e tij të ‘Facebook’-ut një artikull të Euronews për bunkerët e ndërtuar në kohën e regji ...
Punojmë kamarier, bëjmë si të “fortë”, ndaj turistët polak kanë një kërkesë për qeverinë : Ju lutem, kamarierët në Shqipëri…

Punojmë kamarier, bëjmë si të “fortë”, ndaj turistët polak kanë një kërkesë për qeverinë : Ju lutem, kamarierët në Shqipëri…

Një operator turistik polak rezulton të sjellë numrin më të lartë të turistëve në Shqipëri. Nga maji në shtator ata kanë prenotuar në 11 hotele në zon ...
“Shqipëria, destinacioni joshës me plazhe të kristalta”

“Shqipëria, destinacioni joshës me plazhe të kristalta”

Revista spanjolle Traveler i ka kushtuar së fundmi një artikull Shqipërisë duke e cilësuar atë si një destinacion të ri dhe joshës, që duhet t’i shtoh ...
Mes arkeologjisë dhe bunkerëve, aspektet magjepsëse dhe kontradiktore të Shqipërisë

Mes arkeologjisë dhe bunkerëve, aspektet magjepsëse dhe kontradiktore të Shqipërisë

Nga Cinzia Lucchelli/ Vite më parë ata që udhëtonin në gadishullin ballkanik duhet të anashkalonin Shqipërinë në mënyrë që të vazhdonin rrugë ...
Edhe Financial Time promovon Shqipërinë: Bukuritë e “Bjeshkëve të Nemuna”: Mahnitëse!

Edhe Financial Time promovon Shqipërinë: Bukuritë e “Bjeshkëve të Nemuna”: Mahnitëse!

Bukuritë natyrore të bjeshkëve në kufirin ndërmjet Kosovës, Shqipërisë dhe Malit të Zi janë pasqyruar në një artilkull të botuar nga revista Financial ...
Shqipëria turistike në “syrin” e mediave të huaja (Foto)

Shqipëria turistike në “syrin” e mediave të huaja (Foto)

Shqipëria tashmë është kthyer në një destinacion të preferuar për turistët e huaj dhe për këtë fakt kanë shkruar dhe mediat e huaja. Së fundmi medi ...
1 2 3 9 10 / 84 POSTS
15000

Loading…