Category: Civilizim

1 2 10 / 20 POSTS
Rama publikon artikullin e Euronews për bunkerët: Shqiptarët ndoqën ëndrrat

Rama publikon artikullin e Euronews për bunkerët: Shqiptarët ndoqën ëndrrat

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm në faqen e tij të ‘Facebook’-ut një artikull të Euronews për bunkerët e ndërtuar në kohën e regji ...
“Vanity Fair”: Falë Veliaj, Tirana ka “50 hije”, por jo (më) gri!

“Vanity Fair”: Falë Veliaj, Tirana ka “50 hije”, por jo (më) gri!

Shqipëria tanimë nuk mburret vetëm me natyrën fantastike, plazhet e bukura dhe as me “konkurrimin” me çmimet e lira! Së fundmi Shqipëria, në sezonin t ...
Veliaj: Pas një nate magjike, nis një mëngjes i ri me punë tek Bulevardi i Ri (Foto)

Veliaj: Pas një nate magjike, nis një mëngjes i ri me punë tek Bulevardi i Ri (Foto)

Ishte vërtet një natë magjike ajo e mbrëmshmja e hapjes së pjesës së parë të Bulevardit të Ri në kryeqytet. Mijëra qytetarë u mblodhën tek Bulevardi p ...
Bulevardi i Ri/ “Mushkëria” e re që i shtohet kryeqytetit

Bulevardi i Ri/ “Mushkëria” e re që i shtohet kryeqytetit

Bulevardi i ri do të jetë  një vlerë e shtuar jo vetëm për qytetarët e Tiranës, por për të gjithë Shqipërinë, duke ofruar një ndërlidhje midis atyre q ...
Fotolajm /Bulevardi i Ri, Tiranës i shtohet një tjetër korsi biçikletash

Fotolajm /Bulevardi i Ri, Tiranës i shtohet një tjetër korsi biçikletash

Surpriza e radhës e Bashkisë së Tiranës për të gjithë qytetarët do të jetë hapja e segmentit të parë të Bulevardit të Ri. I konceptuar me të njëjta ...
Bashkia vijon me investimet/ Fillon puna për Kopshtin Zoologjik, Veliaj: Do jetë njësoj si në qytetet e Europës

Bashkia vijon me investimet/ Fillon puna për Kopshtin Zoologjik, Veliaj: Do jetë njësoj si në qytetet e Europës

Fëmijët dhe familjet e kryeqytetit do të kenë një Kopsht Zoologjik njësoj si në qytetet e Evropës. Bashkia e Tiranës ka nisur punën për t’i dhënë Tira ...
“Ja kush është Republika ime”: Gazetarja raporton pusetën e hapur, pas pak orësh Bashkia zgjidh problemin

“Ja kush është Republika ime”: Gazetarja raporton pusetën e hapur, pas pak orësh Bashkia zgjidh problemin

Për qytetarët ” Republikë e Re” është ajo në shërbim të tyre që u zgjidh problemet e përditshme dhe u përgjigjet thirrjeve të tyre. Kjo u pa edhe sot ...
Inaugurohet këndi i dytë më i madh i lodrave tek Astiri, pas atij të Liqenit Artificial (Foto)

Inaugurohet këndi i dytë më i madh i lodrave tek Astiri, pas atij të Liqenit Artificial (Foto)

Fëmijët e bllokut të pallateve që njihet ndryshe edhe si zona e “Astirit”, nga dje mund të luajnë në këndin më të madh të lojërave që ka ndërtuar Bash ...
Rama prezanton transformimin e zonës së plepave në Durrës

Rama prezanton transformimin e zonës së plepave në Durrës

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën sot me një pamje të zonës së Plepave në Durrës. Ai ka postuar në faqen e tij në Facebook një foto nga ky vend s ...
Aktivitete edukuese dhe argëtuese për fëmijët: Teatri shëtitës i kukullave dhe cirku i Tiranës zbresin në Parkun Rinia

Aktivitete edukuese dhe argëtuese për fëmijët: Teatri shëtitës i kukullave dhe cirku i Tiranës zbresin në Parkun Rinia

Parku Rinia ishte mikpritësi i Teatrit Shëtitës të Kukullave të Bashkisë së Tiranës, ku siç mund të shihni edhe nga këto foto, me dhjetëra fëmijë shij ...
1 2 10 / 20 POSTS
15000

Loading…