Duam bukë jo tesera partie! Kryemadhi bënë mashtruesen duke shfajsuar veten nga Fieri: Sa shumë të keq jemi treguar ne si politikanë

Duam bukë jo tesera partie! Kryemadhi bënë mashtruesen duke shfajsuar veten nga Fieri: Sa shumë të keq jemi treguar ne si politikanë

Kryemadhi ka zhvilluar një takim me gratë naftëtare, që kanë hyrë në grevën e urisë brenda rafinerisë së Ballshit.

Gjatë këtij takimi, Kryemadhi u shpreh se nuk ka dashur të përfshihet politikisht në këtë situatë, ndërsa pohoi se zgjidhja nuk është vetëm tek pagat, por edhe tek çfarë do të ndodhë në vijim me rafinerinë.

“Nuk dua të përfshihem politikisht dhe kjo edhe keqkuptohet. Ne e kemi më të vështirë si gra të vijmë se përfshihemi emocionalisht. Të jesh grua në shtëpi, të mbash fëmijët e punët por të punosh edhe në naftë dhe të mos paguash… Unë mendoj për zgjidhjen e cila nuk është vetëm te pagat, por te vazhdimësia e cila është ndër gjërat e panegociueshme. Njerëzit nuk e dinë pse jeni jë në grevë urie. Njerëzit nuk e dinë që kjo ka ndodhur me një firmë. Pozicioni juaj është si djegia e mandateve tona, që po nuk bëmë një hap të tillë nuk kujtohet njeri për ne. Ne duhet të shohim se kush është ngërçi. Problemi është se këtu koka është po e njëjta”, u shpreh Kryemadhi.

Ndërkohë gratë naftëtare të cilat kanë punuar për vite të tëra në rafineri kanë folur për situatën e vështirë ekonomike me të cilën po përballen, ndërsa kanë apeluar për zgjidhje lidhur me çështjen e tyre. “ Unë dua të ha, nuk dua teserë partie. Sot diskutohet buka. Kemi punuar 30 vite në arin e zi. Ne kemi naftën dhe e shesim ndërkohë që e gjithë bota lufton për ta.

Ne jemi në një muaj shumë të dhimbshëm, në muajin e kancerit të gjirit te gratë. Këtu mes nesh ka gra me këto probleme. E mendoni se çfarë sakrifice po bëjmë. Të lëmë politikën me një anë. T’i japin një zgjidhje kësaj. Nuk është koha të gjejmë kush e bëri gropën por të gjejmë në zgjidhje”, janë shprehur gratë naftëtare.

Në takimin e të rinjëve të LRI far e fis të Kejdës së saj Monika intrigon dhe mashtron m e shuembullin e Mehmetit dhe Brahimllafit që megjithse të pashkolluar dhe analfabet funksional, me lSI dhe parat arritën të bueheshin deputetë,

“Në një moment çuditesh se sa besojnë të rinjtë dhe ndonjëherë mendoj se sa shumë të keq jemi treguar ne si politikanë. Se them dot për LSI, se ia hapi dyert të rinjve. Për hir të së vërtetës, Kejdi Mehmetaj, Floida, Brahimllari, janë ndodhur përballë sfidës dhe janë përballur. Një nga problematikat që ndjemë sot, ne ishim bashkë me Kejdin në Mbrostar, ku bëmë një takim me disa gra, ku në fytyrat e tyre shikoje dhimbje e vuajtje, ishte largimi i fëmijëve të tyre. Ata ishin larguar në emigracion prej 10 muajsh. Çdo dite e më shumë shpopullimi po vjen duke u bërë me ritme të larta. Kur pyesim se çfarë pune bëjnë atje, na thonë se punojnë në sera.”, tha Kryemadhi.

Isparta escort Afyon escort Giresun escort Çanakkale escort Trabzon escort Çorum escort Erzurum escort Muğla escort Pamukova escort Buca escort Osmaniye masaj salonu Balıkesir escort Manisa escort Aydın escort Muğla escort Maraş escort Yozgat escort Tekirdağ escort Mersin escort Nizip escort Çankaya escort Ordu masaj salonu Kütahya mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Şanlıurfa escort bayan Gaziantep escort bayan Amasya escort bayan Edirne escort bayan Yozgat escort bayan Adana escort bayan