Edhe në Liushnje dhe Cerrik miltantët e PD-LSI-së protestuan gjoja për Klodianin por…paqësisht!

Edhe në Liushnje dhe Cerrik miltantët e PD-LSI-së protestuan gjoja për Klodianin por…paqësisht!

Për të 5-ën ditë me radhë, në qytete të ndryshme të Shqipërisë mbahet protestë homazh në kujtim të të riut, Klodian Rasha, i qëlluar për vdekje në orët e para të 8 dhjetorit.
Dhjetëra qytetarë janë duke marshuar në shenjë homazhi në qytetin e Lushnjës.

Me koret “Drejtësi për Klodianin” dhe ‘Lushnja nuk i nënshtrohet diktaturës’ qytetarët marshuar paqësisht në rrugët kryesore të qytetit.

Marshim homazh po mbahet edhe në Cërrik. Qytetarët kanë ndezur disa qirinj dhe kanë mbajtur 1 minutë heshtje në shenjtë përkujtimi për 25-vjeçarin Rasha.

Prej 5 ditësh, protesta janë mbajtur edhe në qytete të tjera të vendit.

Isparta escort Afyon escort Giresun escort Çanakkale escort Trabzon escort Çorum escort Erzurum escort Muğla escort Pamukova escort Buca escort Osmaniye masaj salonu Balıkesir escort Manisa escort Aydın escort Muğla escort Maraş escort Yozgat escort Tekirdağ escort Mersin escort Nizip escort Çankaya escort Ordu masaj salonu Kütahya mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Şanlıurfa escort bayan Gaziantep escort bayan Amasya escort bayan Edirne escort bayan Yozgat escort bayan Adana escort bayan