Eleni Foureira: Pse e mbajta të fshehtë origjinën time shqiptare

Eleni Foureira: Pse e mbajta të fshehtë origjinën time shqiptare

Këngëtarja me origjinë shqiptare Eleni Foureira ka dhënë së fundmi një intervistë, ku ka folur për jetën e saj.

Ndër të tjera ajo ka treguar arsyen, pse e kishte mbajtur të fshehtë origjinën e saj.

”Kur je një fëmijë dhe nuk pranohesh nga shoqëria për shkak të origjinës, ndihesh e dobët dhe ke frikë se nuk do të jepet mundësia.

Kur kuptova që njerëzit e donin Elenin, ndjeva fuqinë për ta thënë atë.

Emri im i vërtetë është Entela Fureraj. Arrita në pikën kur kisha frika të them nga isha. Jo të gjithë më duan por ndihem mirë dhe me këtë.

Jam krenare që kam lindur në Shqipëri, por Greqia është atdheu im, unë e dua. Është vendi që une e dua”, tha Eleni, raporton ABC.

Sakaq, këngëtarja e quan Greqinë atdheun e saj:

”Greqia është e tërë jeta ime, kjo është vendlindja ime. Buka kishte shije tjetër.

Por e kisha të vështirë të kuptoja pse fëmijët na ngacmonin.

Në shkollë ishtë dy fëmijë të huaj nga Shqipëria. Shqiptarët nuk pranoheshin në atë kohë nga shoqëria”!

Isparta escort Afyon escort Giresun escort Çanakkale escort Trabzon escort Çorum escort Erzurum escort Muğla escort Pamukova escort Buca escort Osmaniye masaj salonu Balıkesir escort Manisa escort Aydın escort Muğla escort Maraş escort Yozgat escort Tekirdağ escort Mersin escort Nizip escort Çankaya escort Ordu masaj salonu Kütahya mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Şanlıurfa escort bayan Gaziantep escort bayan Amasya escort bayan Edirne escort bayan Yozgat escort bayan Adana escort bayan