Faleminderit “Mimoza Llastica” që na ndihmon, por faleminderit dhe ti “Prifti” Budina që na shkatërron! ( Foto+Video)

Faleminderit “Mimoza Llastica” që na ndihmon, por faleminderit dhe ti “Prifti” Budina që na shkatërron! ( Foto+Video)

Dje aktori Edmond Budina që për të vetmin rol që mbahet mend është ai i një prifti, premtonte se nuk do kthehej në Itali, pa rrëzuar diktaturën dhe kur flet… e mbanë. Por është vërtetë për të ardhur keq, kur shikon se si degradon një artist kur humbet skenën dhe nuk ka se me çfarë të merret dhe futet në rol në mes të rrugës…si politikan.

Njëherë shanë, njëherë qan një herë qesh dhe njëherë përqesh dhe në fund i bënë gjërat përsheshesh dhe askush nuk e kupton se çfarë është. Do mbroj demokracinë nga diktatura e Edi Ramës ulëret Edmondi, pas “mbrojti” teatrin, natyrisht godinën, se nuk kishte çfarë të mbronte tjetër sepse historikun dhe të kaluarën e ish Teatrit kisht me dhjetra korifej të skenës shqiptare që kishin të drejtën më të pakundërshtueshme për ta mbrojtur dhe Edi apo Mond kishte vetëm një kontribut me dy rrole që mund t’i ruaj me ndonjë valixhe druri, si kujtime …kur ishte aktor.

Kurse, po dje “aktorja e vogël” Mimoza Llastica, Zhaklina Dhimojani Blättler që prej vitesh është qytetare zviceran e që nuk e harron Shqipërinë e saj dhe ka dëshirë ta ndihmoi me çfarë të mundet, në këto ditë të vështira të pandemisë, kur Edmondi thyen instuticionet, muzeun, bashkinë, dritat, semaforët, në emër të “demokracisë” me fëmijtë që nuk duan lodra, por gurë dhe tulla, duke mos e kuptuar se çfarë është anarshia dhe shkatërrime po aq sa Mondi, Edi apo si quhet ky Budina.

Mimoza e vogël ndihmon me modesti vendine saj dhe na shkruanTë dashur miq, jam e lumtur të ndaj me ju një lajm të mirë.

Sot nisem nga Berna/Zvicra një karvan me ndihma që konsistojnë në krevate, komodina dhe inventarë të ndryshëm që do të përdoren nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale për situatën emergjente të COVID-19. Gjithashtu, për këtë ministri shkojnë edhe 1 autoambulancë, 1 autotransporter për persona me aftësi të kufizuara, 2 minibusë/ dhe 2 autotransporter, 50 laptopë.

Këtij karvani i bashkohen edhe 2 zjarrfikëse me destinacion Ministrinë e Mbrojtjes, të cilat do të përdoren gjatë emergjencave.

Ndaj duhet t’i themi me shpirt: Faleminderit Mimoza Llastica që na ndihmon por faleminderit dhe ti prifti Edmond Budina që na shkatërron! /Ekskluzive.al

Isparta escort Afyon escort Giresun escort Çanakkale escort Trabzon escort Çorum escort Erzurum escort Muğla escort Pamukova escort Buca escort Osmaniye masaj salonu Balıkesir escort Manisa escort Aydın escort Muğla escort Maraş escort Yozgat escort Tekirdağ escort Mersin escort Nizip escort Çankaya escort Ordu masaj salonu Kütahya mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Şanlıurfa escort bayan Gaziantep escort bayan Amasya escort bayan Edirne escort bayan Yozgat escort bayan Adana escort bayan