Fatmiri i Gërdecit e kthen Shqipërinë …”Republikë Presidenciale”: Nëse parlamenti nuk heq dorë nga ndryshimet e kodit zgjedhor Meta ta shpërndaj!

Fatmiri i Gërdecit e kthen Shqipërinë …”Republikë Presidenciale”: Nëse parlamenti nuk heq dorë nga ndryshimet e kodit zgjedhor Meta ta shpërndaj!

Fatmir Mediu, në një takim të zhvilluar me strukturat e PR-së në Shkodër, tha se Presidenti i Republikës duhet të shpërndajë parlamentin, nëse Kuvendi nuk merr në konsideratë dekretin e tij për kthimin e ndryshimeve të njëanshme të kodit elektoral të bëra nga Rama.

“Presidenti i Republikës duhet të shpërndajë parlamentin nëse parlamenti nuk merr në konsideratë dekretin e tij për kthimin e ndryshimeve të njëanshme të kodit elektoral të bëra nga Rama duke shkatërruar konsensusin e 5 qershorit dhe standardet për zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Presidenti ka bërë në mënyrë publike dhe të përsëritur qëndrimin se do shpërndajë parlamentin nëse do të cënohet kushtetuta dhe standardet e zgjedhjeve, në respekt të detyrimit të tij”, u shpreh Mediu.

Fatmir Mediu nënvizoi se i ka kërkuar opozitës që presidenti Meta të marrë një vendim të tillë.

Mediu deklaroi se është koha e të djathtës dhe duhet të bashkohemi me shqiptarët në rrugën tonë europiane, kundër regjimit të korruptuar të Edi Ramës.

Por Fatmiri i Gërdecit flet përçartë, sepse kllouni kukull në Presidencë ka fuqi për ta shpërndarë parlamentin aq sa ka çdo qytetar pa asnjë funksion në Shqipëri.

Isparta escort Afyon escort Giresun escort Çanakkale escort Trabzon escort Çorum escort Erzurum escort Muğla escort Pamukova escort Buca escort Osmaniye masaj salonu Balıkesir escort Manisa escort Aydın escort Muğla escort Maraş escort Yozgat escort Tekirdağ escort Mersin escort Nizip escort Çankaya escort Ordu masaj salonu Kütahya mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Şanlıurfa escort bayan Gaziantep escort bayan Amasya escort bayan Edirne escort bayan Yozgat escort bayan Adana escort bayan