Kërcënohet me vdekje ministri i Jashtëm grek, Kotzias: “Kemi tre plumba për ty”

Kërcënohet me vdekje ministri i Jashtëm grek, Kotzias: “Kemi tre plumba për ty”

Ministri i Jashtem grek, Kotzias ka marre nje leter ku e kercenonin me vdekje. Mediat greke raportojne sot se denoncimi per letren dhe kercenimin me vdekje eshte bere publik nga Ministri i Mbrojtjes së Qytetarëve, Nikos Toskas, i cili e zbuloi kete fat teksa foli në ANT1.

Sipas tij, letra ishte anonime dhe ne te ishte nje mesazh i qarte. “ne kemi tre plumba per ju”- thuhej nder te tjera ne letren drejtuar Kotzias.

Loading...

Letren e kane tashme autoritetet dhe per kete kane nisur hetimet, per te zbuluar shkruesin dhe derguesin.

Ministri për Mbrojtjen e Qytetarëve e përshkroi letrën si ‘të papranueshme’ dhe i bëri thirrje pjesës tjetër të forcave politike të dënojnë veprime të tilla, siç tha ai, ‘është në interes kombëtar të ketë një klimë më të mirë’.

Komento
Loading...
Loading...

COMMENTS

15000

Loading…

Mos e Humbisni
Kërcënim “berishian”: Shitja e detit vetëm ashtu siç e bëra unë, ndryshe…! (Video)

Close