Lulzim Basha tregon ëndrrën e fundit! Do jem kryeministër: Fitorja e jonë më 25 prill do të jetë e thellë! Largimi i Ramës është i sigurtë

Lulzim Basha tregon ëndrrën e fundit! Do jem kryeministër: Fitorja e jonë më 25 prill do të jetë e thellë! Largimi i Ramës është i sigurtë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka treguar se fushata elektorale për zgjedhjet e 25 prillit 2021 do të bëhet derë më derë, duke qenë se situata e pandemisë nuk e lejon grumbullimin e qytetarëve në mitingje.

Po ashtu kryedemokrati zbuloi se së bashku me LSI dhe aleatët e tjerë opozitarë kanë kalkuluar skemën se si do të maksimalizojnë votat, ndonëse do të futen me lista të ndara.

Më tej Basha theksoi se kjo skemë e kalkulimit të votave do të bëhen të ditura në vijim, ndërsa theksoi se fitorja e opozitës së bashkuar do të jetë e thellë dhe largimi i Edi Ramës është i sigurtë.

“Opozita ka kalkuluar skemën për të maksimizuar votat. Ajo që na bashkon ne është domosdoshmëria për largimin e Edi Ramës. Për ne nuk ka asgjë më të rëndësishme se sa ti përgjigjemi shqetësimeve që kanë shqiptarët si: papunësia etj.

Sot nuk ka fabrika, nuk ka investime nё fushёn e teknologjisё sё informacionit, nuk ka investime strategjike. 70% e vendeve tё punёs tё hapura nga investime tё huaja nё Shqipёri janё akoma investime tё kontraktuara nga Partia Demokratike nё qeverisjen e saj tё fundit.

Si do bëhet maksimalizimi i votës?

Shqiptarët nuk duan të dinë sot se sdi do at maksimalizojnë votën PD e LSI, por kanë shumë halle dhe probleme të tjera.

Fitorja e opozitës së bashkuar do të jetë e thellë dhe largimi i Edi Ramës është i sigurtë”, tha Basha.

Isparta escort Afyon escort Giresun escort Çanakkale escort Trabzon escort Çorum escort Erzurum escort Muğla escort Pamukova escort Buca escort Osmaniye masaj salonu Balıkesir escort Manisa escort Aydın escort Muğla escort Maraş escort Yozgat escort Tekirdağ escort Mersin escort Nizip escort Çankaya escort Ordu masaj salonu Kütahya mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Şanlıurfa escort bayan Gaziantep escort bayan Amasya escort bayan Edirne escort bayan Yozgat escort bayan Adana escort bayan