Mazhoranca voton pro ndërtimit të Aeroportit të Vlorës, opozita “ulëret” nga foltorja

Mazhoranca voton pro ndërtimit të Aeroportit të Vlorës, opozita “ulëret” nga foltorja

Ditën e sotme është votuar në Parlament me 74 vota Pro pr.ligji për ndërtimin e Aeroportit të Vlorës.

Mes kaosit të shkaktuar nga opozita, e cila ulëriste dhe mbante të mbërthyer prej orësh foltoren e parlamentit kreu Ruçi ka vijuar me rendin e ditës për votimin e projekt-ligjeve.

Loading...

Demokratët kanë refuzuar projektin dhe votimin  këtij projekti ku do të përfitojnë vend pune 1000 shtetas shqiptarë dhe i sherben ekonomise se vendit ne te gjitha aspektet si dhe jetes sociale dhe  e turistike.

Pra, PD dhe LSI jane kunder nje investimi 100 mln euro dhe 1000 vendeve te punes te perhershme qe burojne nga ky investim.

Loading...
Komento
Loading...

COMMENTS

15000

Loading…

Mos e Humbisni
Mashtrues, kthejani opozitën të zotërve!

Close