Mbyllje e dytë e përgjithshme për Greqinë? Rekord infektimesh me Covid-19, këto janë qytetet që hyjnë sot në karantinë

Mbyllje e dytë e përgjithshme për Greqinë? Rekord infektimesh me Covid-19, këto janë qytetet që hyjnë sot në karantinë

Selaniku, Larisa dhe Rodhopin do të hyjnë sot në karantinë pas rasteve të shtuara me Covid-19.

Bëhet me dije se nga nesër kryeministri grek Mitsotakis do të shpallë masat e reja për të shmangur një mbyllje të dytë të përgjithshme të Greqisë.

Vetëm në 24 orët e fundit Organizmi Kombëtar i Shëndetit bëri me dije se u regjistruan 1547 raste të reja me koronavirus.

Prej tyre 52 janë regjistruar në pikat kufitare të hyrjes së vendit, portet, aeroportet dhe kufijtë tokësore. Kështu numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 34299 vete, mosha mesatare e të cilëve është 38 vjeç.

Gjithashtu 108 persona vazhdojnë të trajtohen në terapi intensive, prej të cilëve 93.5% kanë historik të rënduar shëndetësor dhe janë mbi 70 vjeç.

Numri total i vdekjeve nga virusi ka shkuar në 603, me moshë mesatare 79 vjeç.

Specialistët e shëndetësisë shohin me shqetësim shpërthimin e rasteve në Greqinë e veriut.

Isparta escort Afyon escort Giresun escort Çanakkale escort Trabzon escort Çorum escort Erzurum escort Muğla escort Pamukova escort Buca escort Osmaniye masaj salonu Balıkesir escort Manisa escort Aydın escort Muğla escort Maraş escort Yozgat escort Tekirdağ escort Mersin escort Nizip escort Çankaya escort Ordu masaj salonu Kütahya mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Şanlıurfa escort bayan Gaziantep escort bayan Amasya escort bayan Edirne escort bayan Yozgat escort bayan Adana escort bayan