Mjeku i njohur: Përdorimi i antibiotikut kundër Covid i rrezikshëm, ja çfarë duhet të merrni

Mjeku i njohur: Përdorimi i antibiotikut kundër Covid i rrezikshëm, ja çfarë duhet të merrni

Mjeku shqiptar Albert Troci, i cili jeton dhe punon në Itali ka deklaruar se kura më e mirë për Covid-19 është paracetamoli.

Në një lidhje me Skype në ‘Repolitix”, Troci tha se edhe paracetamoli, duhet përdorur me masën e duhur, që sipas tij, nuk duhet të jetë më shumë se katër gramë në ditë.

Përsa i përket antibiotikut, Troci tha se mund të jetë shumë i rrezikshëm, nëse merret nga një person i infektuar me Covid-19.

“Merrni paracetamol. Dhe jo më shumë se 4 gramë në ditë. Mos përdorni antibiotik, mund të jetë shumë i rrezikshme nëse je i infektuar me Covid-19,”– tha Troci.

Isparta escort Afyon escort Giresun escort Çanakkale escort Trabzon escort Çorum escort Erzurum escort Muğla escort Pamukova escort Buca escort Osmaniye masaj salonu Balıkesir escort Manisa escort Aydın escort Muğla escort Maraş escort Yozgat escort Tekirdağ escort Mersin escort Nizip escort Çankaya escort Ordu masaj salonu Kütahya mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Şanlıurfa escort bayan Gaziantep escort bayan Amasya escort bayan Edirne escort bayan Yozgat escort bayan Adana escort bayan