“Politikë me tërmetin”: TV i Shkëlzen Berishës nxjerr bllof pa dashje zëdhënësen e PD

“Politikë me tërmetin”: TV i Shkëlzen Berishës nxjerr bllof pa dashje zëdhënësen e PD

Prej pothuajse një muaj, përditë është duke u bërë betejë politike me tërmetin.

PD nxjerr që në mëngjes ndonjë familje që thotë se nuk i është rregulluar akoma shtëpia, ndërsa Qeveria e përgënjeshtron pasdite.

Rasti më i fundit është ai i qytetares Valbona Rama.

Ndoshta nga padija, TV i Shkëlzen Berishës ka nxjerrë bllof zëdhënësen e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, e cila një ditë më parë deklaroi se bashkëshorti i Valbona Ramës nuk është Shpëtimi, i cili ka firmosur kontratën për marrjen e dëmshpërblimit të dëmeve të tërmetit të 26 nëntorit me Bashkinë e Tiranës.

Në një kronikë të sotme të publikuar nga ky televizion, çifti jo vetëm që shfaqen bashkë brenda shtëpisë, por gazetarja përmend edhe emrin e dy bashkëshortëve që përkojnë plotësisht me emrat e publikuara nga Bashkia e Tiranës ne deklaraten e djeshme, duke zbuluar edhe gënjeshtrën e zëdhënëses së PD-së.

Për rastin ka reaguar edhe zëdhënësi i Bashkisë së Tiranës, Renato Kalemi, i cili shkruan se spikerja e Bashës ka mashtruar dy herë mediat për Shpëtim dhe Valbona Ramën.

“E vërteta nuk vonon! Spikerja e Bashes mashtroi dy herë mediat dje për Shpëtim dhe Valbona Ramën, por sot e vërteta doli në shesh: Pra, jo vetëm Valbona ka marrë dëmshpërblimin e tërmetit të 21 shtatorit dhe për pak ditë merr edhe lekët e 26 nëntorit, por Shpëtimin e paska burrë”, shkruan Kalemi, i cili ka publikuar edhe faturat ku Shpëtim Rama ka firmosur tërheqjen e lekëve për dëmet e tërmetit të 21 shtatorit, dhe kontratën e firmosur nga Shpëtim Rama për dëmshpërblimin e dëmeve të 26 nëntorit.

Isparta escort Afyon escort Giresun escort Çanakkale escort Trabzon escort Çorum escort Erzurum escort Muğla escort Pamukova escort Buca escort Osmaniye masaj salonu Balıkesir escort Manisa escort Aydın escort Muğla escort Maraş escort Yozgat escort Tekirdağ escort Mersin escort Nizip escort Çankaya escort Ordu masaj salonu Kütahya mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Şanlıurfa escort bayan Gaziantep escort bayan Amasya escort bayan Edirne escort bayan Yozgat escort bayan Adana escort bayan