Rrëfimi: Princesha Diana ishte gjallë dhe e vetëdijshme pas aksidentit, u trondita kur lajmëruan se vdiq

Rrëfimi: Princesha Diana ishte gjallë dhe e vetëdijshme pas aksidentit, u trondita kur lajmëruan se vdiq

31 gushti i 1997 ishte një ditë e trishtuar për të gjithë kur u raportua se në tunelin Alma në Paris, makina me të cilën udhëtonte Lady Diana, së bashku me të dashurin e saj Dody Al-Fayed ka pësuar aksident, ku princesha e Wellsit humbi jetën dy orë më vonë në spital!

Një prej zjarrfikësve që shkuan menjëherë në vendngjarje ka rrëfyer për The Sun, se ‘zonja bjonde’ që ndodhej në sediljen e pasme nuk dukej e plagosur aq rëndë, pasi ajo i kishte sytë hapur, e madje ishte e vetëdijshme; sigurisht ato momente Xavier Gourmelon (zjarrfikësi) nuk e dinte që ajo zonjë ishte pikërisht Diana.

“E nxorra nga makina dhe i thash të qetësohej; i bëra masazh në zemër dhe ajo nisi të merrte frymë.

U gëzova shumë pasi në ato momente shpëtimi i një jete është gjithçka.

Të them të drejtën mendova se ajo po ia dilte.

Por dy orë më vonë mësova që kishte vdekur në spital; ishte tronditëse.

Por ajo kishte patur dëmtime të brendshme, i gjithë episodi është ende i gjallë në mendjen time.

Kujtimi i asaj nate do të mbesë gjithmonë me mua.

Nuk e dija që ishte princeshe Diana, vetëm kur e futën në ambulancë më thanë që ishte ajo”, ka rrëfyer zjarrfikësi Gourmelon.

Isparta escort Afyon escort Giresun escort Çanakkale escort Trabzon escort Çorum escort Erzurum escort Muğla escort Pamukova escort Buca escort Osmaniye masaj salonu Balıkesir escort Manisa escort Aydın escort Muğla escort Maraş escort Yozgat escort Tekirdağ escort Mersin escort Nizip escort Çankaya escort Ordu masaj salonu Kütahya mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Şanlıurfa escort bayan Gaziantep escort bayan Amasya escort bayan Edirne escort bayan Yozgat escort bayan Adana escort bayan