Shërohet Berlusconi: Ishte testi më i rrezikshëm i jetës time

Shërohet Berlusconi: Ishte testi më i rrezikshëm i jetës time

Ish kryeministri Italian dhe lideri i Forza Italia Silvio Berlusconi është shëruar nga infeksioni I koronavirusit dhe sot ka dalë nga spitali San Raffaele në Milano.

Berlusconi tha se “Secili prej nesh është i ekspozuar ndaj rrezikut të infektimit” dhe bëri thirrje “për përgjegjësi maksimale”

“Kjo ishte prova më e rrezikshme e jetës sime” – tha Berlusconi

Duke folur gjithashtu për rihapjen e shkollave, ai u shpreh se “Sot është dita kur miliona fëmijë kthehen në shkollë. Ky është një lajm pozitiv, një shenjë e kthimit në normalitet” por edhe “është një hap shumë delikat”.

Kreu i Forza Italia gjithashtu bëri thirrje studentëve për respektimin e rregullave shëndetësore.

“Bëjeni për veten tuaj, për gjyshërit tuaj, mësuesit dhe prindërit që mund të infektoni “.

Berlusconi ka qenë kryeministër italian tri herë gjatë periudhës 1994-2011.

Miliarderi italian ka insistuar këtë muaj se do të vazhdojë aktivitetet e tij politike, pavarësisht testimit pozitiv për koronavirus.

Zgjedhjet rajonale do të mbahen këtë fundjavë në Itali, ashtu sikurse referendumi për zvogëlimin e numrit të deputetëve në parlament.

Isparta escort Afyon escort Giresun escort Çanakkale escort Trabzon escort Çorum escort Erzurum escort Muğla escort Pamukova escort Buca escort Osmaniye masaj salonu Balıkesir escort Manisa escort Aydın escort Muğla escort Maraş escort Yozgat escort Tekirdağ escort Mersin escort Nizip escort Çankaya escort Ordu masaj salonu Kütahya mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Şanlıurfa escort bayan Gaziantep escort bayan Amasya escort bayan Edirne escort bayan Yozgat escort bayan Adana escort bayan