SPAK e fillon aktivitetin me denoncimet e SHQUP: Ministrja Olta Xhaçka merret në pyetje për akuzat e PD-së

SPAK e fillon aktivitetin me denoncimet e SHQUP: Ministrja Olta Xhaçka merret në pyetje për akuzat e PD-së

Ish-ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka dhënë deklarime në Prokurorinë e Posaçme, SPAK, në lidhje me hetimin e nisur lidhur me dy procedura tenderimi për nevoja të ushtrisë gjatë pandemisë COVID-19.

Burime pranë SPAK, bënë të ditur se dëshmia e ish-ministrja e Mbrojtjes është marrë gati një muaj më parë, dhjetorin e vitit të kaluar.

Xhaçka është pyetur mbi procedurën tenderuese të blerjes së 100 mijë maskave dhe faktit se përse fillimisht tenderi ka qenë për 300 mijë e më pas është rinegociuar shifra.

Njëkohësisht Prokuroria e Posaçme po zhvillon hetime sa i përket tenderit të blerjes së ushqimeve për familjet në nevojë. Ky tender u fitua nga një kompani nga Maqedonia e Veriut, që nuk kishte eksperiencë në këtë fushë.

Hetimi në fjalë nisi pas një kallëzimi të Partisë Demokratike në SPAK në prill 2020.

Isparta escort Afyon escort Giresun escort Çanakkale escort Trabzon escort Çorum escort Erzurum escort Muğla escort Pamukova escort Buca escort Osmaniye masaj salonu Balıkesir escort Manisa escort Aydın escort Muğla escort Maraş escort Yozgat escort Tekirdağ escort Mersin escort Nizip escort Çankaya escort Ordu masaj salonu Kütahya mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Şanlıurfa escort bayan Gaziantep escort bayan Amasya escort bayan Edirne escort bayan Yozgat escort bayan Adana escort bayan