“Telehalet” heshtin! Këshilltarit të Likes, Kullës së “1400 kontenierëve” me mbeturina i del përsëri emri si sekser nga anëtarët e Ndragetës, por mbrohet …duke gabuar

“Telehalet”  heshtin! Këshilltarit të Likes, Kullës së “1400 kontenierëve” me mbeturina i del përsëri emri si sekser nga anëtarët e Ndragetës, por mbrohet …duke gabuar

Këshilltari i Ilir Metës, Ilir Kulla, emëri i të cilit ka dalë në përgjimet e mafies në Itali, se kishte lidhje me ta dhe mund t’iu siguronte takim me Metën, ka sulmuar botuesin Carlo Bollino, pse ky i fundit ka botuar lajmin.

Këshilltarit sekser, nuk është hera e parë që i dl emri si bashkëpuntorë me grupet krimninale italiane, por mediat telehale në Shqipëri, të blera nga tutori Ilir Meta heshtin. Ishte e pafalshme dhe uluritëse rasti i organizimit të intrigës me 1400 kontenierët e mbeturianave të shkarkuara në Shqipëri, ku ky intrigant këshilltar ishte strumbullari i krijimit të këtij komploti, që u zbërthye nga antimafia Italiane dhe bashkëpunëtoret e Kullës janë pas hekurave.

Por heshtja e telehaleve dhe e opinionit të painformuar bëri që Kulla i kullës së bari , Presidencë t’i shpëtoj drejtësisë.

Sot për n∆ue tjetër akuzë Kulla thotë se akuzat ndaj tij nuk mund të vërtetohen, ndërsa shton se nëse do donte të takonte njeri, bisedat nuk i bënte nëpër telefon.

Por, harron se në fakt në përgjime nuk kanë dalë biseda të tij, meqë thotë se është i kujdesshëm, por bëhet fjalë për biseda të mafies italiane, që mes të tjerash përmendin edhe Kullën, si një njeri që e kanë kontakt të tyre në Tiranë.

Reagimi i Kullës për †ue sulmuar Bollinon e fut atë në rrugë të gabuar:

“Kapter Flluskes(perkthejeni iltalisht se e kam nje kat poshte shtepise dhe e njoh prej 22 vitesh), kapter flluska ti e di mire qe po te doja te te takoja Kreun e Antimafias De Raho s do merrja ne telefon as ty kapterri i Flluskave te Rilindjes as kete kapterrin e Katanxarros, por shefat e shefave qe ti kam sjelle Ty tek Bunkeri yt mes Tiranes dhe ti me luteshe ti prezantoja.

Jeni kaq qesharake saqe une ju sfidoj publikisht te vertetoni me prokurite ketu dhe pertej detit nese une kam takuar apo kam kerkuar ndonjehere takim me Shefin e Prokurorise Kombetare Antimafia De Raho apo Ju perfqsuesit e perfaqsuesve te Mafias ne Tirane keni takuar apo bere tendera apo ndertime ne Tirane apo diku tjeter me parate e Ndragetes apo Mafias ne Shqiperi.

Hapni hetim te plote dhe beni trasparence ne cdo kohe”.

Isparta escort Afyon escort Giresun escort Çanakkale escort Trabzon escort Çorum escort Erzurum escort Muğla escort Pamukova escort Buca escort Osmaniye masaj salonu Balıkesir escort Manisa escort Aydın escort Muğla escort Maraş escort Yozgat escort Tekirdağ escort Mersin escort Nizip escort Çankaya escort Ordu masaj salonu Kütahya mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Şanlıurfa escort bayan Gaziantep escort bayan Amasya escort bayan Edirne escort bayan Yozgat escort bayan Adana escort bayan