Author: Tellalli

1 2 3 207 10 / 2065 POSTS
Publikohet dokumenti që po shkakton ‘tërmet’ në Ballkan: Shqipëria e Kosova do të bashkohen, një pjesë i kalon Serbisë

Publikohet dokumenti që po shkakton ‘tërmet’ në Ballkan: Shqipëria e Kosova do të bashkohen, një pjesë i kalon Serbisë

Media sllovene “Necenzurirano.si” ka publikuar sot një “dokument diplomatik jozyrtar” që flet për ndryshim të kufijve në Ballkan. Aty parashikohet [...]
Ministrat Blendi Klosi, Evis Kushi dhe Anila Denaj braktisën detyrën për fushatën, aktivistët: U ndalohet me ligj angazhimi, të merren masa

Ministrat Blendi Klosi, Evis Kushi dhe Anila Denaj braktisën detyrën për fushatën, aktivistët: U ndalohet me ligj angazhimi, të merren masa

Janë tre ministra të rëndësishme të kabinetit qeveritarë që sipas aktivistëve të Qendresës Qytetare janë Evis Kushi, Anila Denaj dhe Blendi Klosi. [...]
Moska e shqetësuar për stëtvitjen e trupave të SHBA në Shqipëri, mediat ruse glorifikojnë bllokimin e Rinasit

Moska e shqetësuar për stëtvitjen e trupave të SHBA në Shqipëri, mediat ruse glorifikojnë bllokimin e Rinasit

Stërvitja “Defender Europe 21” që do të zhvillohet në Shqipëri dhe në shtetet e tjera të Ballkanit ka shqetësuar Rusinë. Ambasadorja amerikane Yuri Ki [...]
SPAK nis hetimin pasuror të biznesmenit Pashk Rrapi i “Alesio-2014” i arrestuar për trafik droge

SPAK nis hetimin pasuror të biznesmenit Pashk Rrapi i “Alesio-2014” i arrestuar për trafik droge

Prokuroria e Posaçme do të nisë verifikimet për 53-vjeçarin Anton Gjinaj ndaj të cilit është lëshuar një urdhër ndalimi nga Spanja për vuajtjen e një [...]
Mesazhi i fuqishëm i ambasadores Yuri Kim 10 ditë para zgjedhjeve: Kush e shet votën ka shitur…

Mesazhi i fuqishëm i ambasadores Yuri Kim 10 ditë para zgjedhjeve: Kush e shet votën ka shitur…

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka reaguar sërish për shitjen e votës në vendin tonë, teksa na ndajnë vetëm 10 ditë nga 25 Prilli. “Mesazh i fuqishëm [...]
Ilir Meta kërcënon “bandën e Astirit” Damian Gjiknurin, Agim Qendron dhe gurunë e ish-ministrit: Skenari juaj u përvëlua

Ilir Meta kërcënon “bandën e Astirit” Damian Gjiknurin, Agim Qendron dhe gurunë e ish-ministrit: Skenari juaj u përvëlua

Presidenti i vendit, Ilir Meta, ka dalë në një konferencë për media ku ka shpërthyer në akuza të forta dhe ka denoncuar paisjen me letërnjoftime në Ba [...]
Infermierja tregon pse po i lidhin pas shtratit disa pacientë me Covid: S’kemi qetësues, po i intubojmë zgjuar!

Infermierja tregon pse po i lidhin pas shtratit disa pacientë me Covid: S’kemi qetësues, po i intubojmë zgjuar!

Dëshmi tronditëse vijnë nga lufta kundër COVID-19 në Brazil. Mungesa e ilaçeve, qetësuese në spitalet e Rio de Janerio ka bërë që mjekët t’i vendosin [...]
Arrestohet Vali Corleone, i gjenden lëndë narkotike dhe armë në banesë

Arrestohet Vali Corleone, i gjenden lëndë narkotike dhe armë në banesë

Ditën e djeshme është bërë e mundur arrestimi i personazhit të njohur për publikun nga Kosova. Prangoset Vali Corleone, fillimisht është bërë bastisja [...]
Meta: Persona me rekorde kriminale po vjedhin identitetin e shqiptarëve që nuk kanë mundësi të vijnë për të votuar në atdhe

Meta: Persona me rekorde kriminale po vjedhin identitetin e shqiptarëve që nuk kanë mundësi të vijnë për të votuar në atdhe

Presidenti i vendit, Ilir Meta, ka dalë në një konferencë urgjente për mediat për të folur për situatën politike dhe aktuale në vend pak para zgjedhje [...]
Rama ftoi për bashkëqeverisje Bashën, Meta presion kreut të PD: Duan të bëhen të dy, ta bëjnë që tani… Ta dinë që do i mund i vetëm

Rama ftoi për bashkëqeverisje Bashën, Meta presion kreut të PD: Duan të bëhen të dy, ta bëjnë që tani… Ta dinë që do i mund i vetëm

Presidenti Ilir Meta në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat komentoi sot ftesën që i bëri kryeministri Rama kreut të PD-së, Lulzim Bashës për [...]
1 2 3 207 10 / 2065 POSTS