Author: Tellalli

1 2 3 125 10 / 1249 POSTS
Mutacionet nuk e bëjnë më të rrezikshëm Covid-19, por pengojnë zhvillimin e vaksinës

Mutacionet nuk e bëjnë më të rrezikshëm Covid-19, por pengojnë zhvillimin e vaksinës

Covid-19 po vazhdon të pësojë mutacion dhe ekspertët besojnë se ndoshta po bëhet më infektues, pasi rastet e koronavirusit në SHBA kanë filluar të rri [...]
Meta i përgjigjet Ramës: Arroganca, korrupsioni dhe marrëzia nuk do mundet ta tjetërsojë Vjosën

Meta i përgjigjet Ramës: Arroganca, korrupsioni dhe marrëzia nuk do mundet ta tjetërsojë Vjosën

Ilir Meta ka reaguar pas dekaratës së Ramës për lumin Vjosa. Duke iu kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama, kreu i shtetit theksoi se Vjosa është nj [...]
Rama i përgjigjet Metës: Ta kishe mbrojtur Vjosën kur ishte zv. shefi i qeverisë, siç mbron sot rrezikun imagjinar i hidrocentraleve

Rama i përgjigjet Metës: Ta kishe mbrojtur Vjosën kur ishte zv. shefi i qeverisë, siç mbron sot rrezikun imagjinar i hidrocentraleve

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur presidentit Ilir Meta, i cili kërkoi shpalljen e lumit Vjosa Park kombëtar. “Jam dakord me Ilir Metën që e [...]
Trimërohet Salianji: Donika Prela shpëtoi k.riminelë dhe t.rafikantë, si duhej as dreqit

Trimërohet Salianji: Donika Prela shpëtoi k.riminelë dhe t.rafikantë, si duhej as dreqit

Pas shkarkimit nga detyra të prokurores Donika Prela. Ish drejtuese e K.rimeve të Rënda ka ardhur reagimi i parë nga PD. Ish-deputeti demokrat, Erv [...]
Simptomat e rënda të Covid mund të kenë lidhje një një defekt gjenetik dhe të përgjigjes imunitare

Simptomat e rënda të Covid mund të kenë lidhje një një defekt gjenetik dhe të përgjigjes imunitare

Dy studime të ngjashme të botuara në revistën prestigjioze Science mund të vejnë dritë mbi mekanizmat e infektimit nga koronavirusi i ri, identifikimi [...]
Vajzat “VIP” të Tiranës të joshura nga “djemtë e këqij”, apo thjesht pragmatiste?

Vajzat “VIP” të Tiranës të joshura nga “djemtë e këqij”, apo thjesht pragmatiste?

Ata nuk janë Bonnie dhe Clyde. As e Bukura dhe Bisha. Ata janë çifte, në dukje me asgjë të përbashkët por në simbiozë me çfarë kërkojnë nga një partne [...]
Pëllumb Pipero habit me deklaratën e tij: Jo çdo person me Covid-19 duhet të izolohet!

Pëllumb Pipero habit me deklaratën e tij: Jo çdo person me Covid-19 duhet të izolohet!

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero thotë se nga COVID-19 vijon të mbetet nën kontroll.Ai tha se shoqëria ka reflektuar dhe është bërë më e ndërgjegjshm [...]
Mediat turke: Rama mbyll shkollat “gyleniste” në Shqipëri me kërkesë të Erdogan

Mediat turke: Rama mbyll shkollat “gyleniste” në Shqipëri me kërkesë të Erdogan

Shqipëria duket se i është nënshtruar presionit të Erdogan, për mbylljen e disa shkollave të financuara nga Fetullah Gylen në Shqipëri. Kjo bëhet me d [...]
Para të feshura dhe prona, si u dogj Donika Prela

Para të feshura dhe prona, si u dogj Donika Prela

Kolegji i Posaçëm i Apelimit arriti në përfundimin se prokurorja Donika Prela nuk justifikoi burimet financiare që kanë shërbyer për blerjen e një apa [...]
A.rrestohet Saimir Taullau, i njohur si rivali i Aldo Bares

A.rrestohet Saimir Taullau, i njohur si rivali i Aldo Bares

Autoritetet e Maqedonisë së Veriut kanë a.rrestuar Saimir Taullaun. Mësohet se a.rrestimi i tij është bërë pas një urdhër ndalimi nga autoritetet zvic [...]
1 2 3 125 10 / 1249 POSTS