Author: Tellalli

1 2 3 3,205 10 / 32047 POSTS
Stuhitë ‘pushtojnë’ Shqipërinë në fundjavë/ Këto janë zonat më të rrezikuara! AKMC: Shkresë Prefekturave për masa të menjëhershme

Stuhitë ‘pushtojnë’ Shqipërinë në fundjavë/ Këto janë zonat më të rrezikuara! AKMC: Shkresë Prefekturave për masa të menjëhershme

Stuhi të mëdha shiu do të pushtojnë të gjithë vendin tonë gjatë fundjavës. Lidhur me këtë lajm ka reaguar edhe Ministria e Mbrojtjes duke thënë se Agj [...]
Makthi i sekserit të Vjosës Ilir Meta

Makthi i sekserit të Vjosës Ilir Meta

Nga Mero Baze Në pranverën e vitit 2001, në kulmin e fushatës elektorale, kur kryeministër ishte Ilir Meta, anektoda më e përhapur në Tepelenë, ish [...]
Çfarë është kolegji elektoral? Si zgjidhet presidenti amerikan, edhe pa votën popullore

Çfarë është kolegji elektoral? Si zgjidhet presidenti amerikan, edhe pa votën popullore

A i mbani mend zgjedhjet e vitit 2016? Donald Trump u zgjodh president edhe pse mori rreth 3 milionë vota me pak se Hilary Clinton. Mund të ndodhë sër [...]
Qeshni! Berisha të shkrinë gazit edhe Çanin me fantazit e tij: Rama nuk do kandidojë në Durres, se u tremb ngaqë aty do kandidoi Basha

Qeshni! Berisha të shkrinë gazit edhe Çanin me fantazit e tij: Rama nuk do kandidojë në Durres, se u tremb ngaqë aty do kandidoi Basha

Sali Berisha ka treguar në “Zonë e Lirë” arsyen e largimit të kryeministrit Edi Rama nga kandidimi në Durrës. “Iku nga Durrësi se mori vesh që do s [...]
Matrapazët që njollosin UÇK-në!

Matrapazët që njollosin UÇK-në!

Nga Arbana Xharra Po të kishit zbuluar vrasjet e 60 zyrtarëve të LDK-se, të kishit ndërtuar sistem të fortë të drejtësisë, e jo banda që në emër të [...]
Gazmend Bardhi deliron duke u mburrur me hijen: Entuziasëm i madh në PD, se po vijmë në pushtet! Ndjehet fryma e fitores

Gazmend Bardhi deliron duke u mburrur me hijen: Entuziasëm i madh në PD, se po vijmë në pushtet! Ndjehet fryma e fitores

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, pas takimeve që ka zhvilluar në Qarkun e Kukësit, thotë se tek demokratët ka një entuz [...]
Në Brazil konfirmohet “imuniteti i tufës”: Ulje drastike e infektimeve, banorët zhvillojnë antitrupa

Në Brazil konfirmohet “imuniteti i tufës”: Ulje drastike e infektimeve, banorët zhvillojnë antitrupa

Qyteti brazilian i Manausit mund të jetë shembulli konkret i “imunizimit të tufës” në mesin e pandemisë së koronavirusit. Qyteti me 2.2 milionë banorë [...]
“Politikë me tërmetin”: TV i Shkëlzen Berishës nxjerr bllof pa dashje zëdhënësen e PD

“Politikë me tërmetin”: TV i Shkëlzen Berishës nxjerr bllof pa dashje zëdhënësen e PD

Prej pothuajse një muaj, përditë është duke u bërë betejë politike me tërmetin. PD nxjerr që në mëngjes ndonjë familje që thotë se nuk i është rreg [...]
Korsitë e biçikletave dhe pallatet zhdukin vendet e parkimeve në Tiranë! Brenda lagjeve nisin sherret për një vend parkimi

Korsitë e biçikletave dhe pallatet zhdukin vendet e parkimeve në Tiranë! Brenda lagjeve nisin sherret për një vend parkimi

J. T. banon në një nga lagjet më të populluara dhe të zhurmshme të Tiranës, në rrugën “Sami Frashëri”, tek ish-Blloku dhe çdo ditë ka stres kur duhet [...]
Kur nis ndërtimi i tunelit të Llogarasë?

Kur nis ndërtimi i tunelit të Llogarasë?

Kryeministri Edi Rama ka thënë nga Vlora, se punimet për ndërtimin e tunelit të Llogarasë, do të nisin në muajt e parë të vitit të ardhshëm. Ai fol [...]
1 2 3 3,205 10 / 32047 POSTS