Bilushi i Metës zbulon dialogun me Monikën që i shpëtoi jetën Tit Vasilit! Go*isti i NSHRAK-ut e përgëzon

Bilushi i Metës zbulon dialogun me Monikën që i shpëtoi jetën Tit Vasilit! Go*isti i NSHRAK-ut  e përgëzon

Sot u bënë publike rrethanat në të cilat Doktoreshë Mona i ka shpëtuar jetën Tit Vasilit. Megjithëse Doktor Titi kishte një javë me simptoma dhe ishte diagnostikuar pozitv me COVID, ai ndiqte verbërisht kauzën e partisë, sipas së cilës COVID nuk ekziston dhe mund të kalohet me ibuprofen.

Në ditën e gjashtë ai u bë shumë keq dhe shkon për vizitë tek kryetarja e partisë.

-Unë jam gati të sakrifikohem për partinë,- i tha, nëse i shërben çështjes, por dua të di, çdo të bëhet me sakrificën time, përse do shërbej?

-Qyqja, jo mo se na duhesh gjallë, -i tha Mona. Nuk na shërben i vdekur. Sa i bën qejfin atyre shkërdhatave.

-Atëhere si do t’ia bëj COVID se po përparon. Edhe pse ne si parti nuk besojmë ai po përparon.

-Qyqja mo çun, shko urgjent në spital mjekohu. Unë për vete shkova u mjekova në Itali, mos ta merrnin vesh këtu.

-Unë shkoj por kjo do jetë goditje e rëndë për partinë. Do tallet gjithë infektivi me mua, apo nuk i kam pasur dhe vartës.

-Shko mo tek privati urgjent, mos e lë veten kështu. Ne e kemi vijën e partisë për të vrarë panikun, jo për të vrarë Covid.

Kështu më në fund Tit Vaisli shkoi tek Spitali Amerikan dhe pas 4 ditësh trajtim të fortë u rikthye i shëndetshëm.

Prej asaj dite, ai sa herë flet Monika në TV e pret në zyrë me një bllok shënimesh që të mbajë shënim çfarë nga ato që tha, duhen mbajtur shënim e çfarë ishin për TV.

Pasi e bëri disa herë këtë punë Monika u mërzit.

-Të kam thënë ato që dëgjon n TV nuk janë për ty, se desh vdiqe njeherë e nuk vë mend.

-Po ndaj po mbaj bllok të shënoj vetëm ato që duhen,- tha Tit Vasili.

-Hiqe bllokun fare se nuk duhet gjë nga ato. Po kam ndonjë gjë të vërtet ta them në zyrë,- i tha Monika.

Kjo e lehtësoi shumë fizkisht Titin pas COVID, pasi torturohej të konspektonte daljet e Monikës në TV.

Gopisti i NSHRAK-ut

Ka rrit piacën Tit Legeni
paska shku te ibupropheni
e mani men që më përpara
si u mrojte to hongër fara?
.
Kush e di ç’ka shajt petriti
kur mur vesh se kush ja njiti
s’kom me ardh mo-në parti
të kom dhi mu në LSI!
.
Si e sollën në terezi
u kthy prapë në parti
Tit Laskari i Tironës
me lëpi bythën e monës.

Isparta escort Afyon escort Giresun escort Çanakkale escort Trabzon escort Çorum escort Erzurum escort Muğla escort Pamukova escort Buca escort Osmaniye masaj salonu Balıkesir escort Manisa escort Aydın escort Muğla escort Maraş escort Yozgat escort Tekirdağ escort Mersin escort Nizip escort Çankaya escort Ordu masaj salonu Kütahya mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Şanlıurfa escort bayan Gaziantep escort bayan Amasya escort bayan Edirne escort bayan Yozgat escort bayan Adana escort bayan