Category: Biosfere

1 2 3 43 10 / 430 POSTS
Ja si mund ta pastroni bojën e flokëve lehtë në pak çaste!

Ja si mund ta pastroni bojën e flokëve lehtë në pak çaste!

Lyerja e flokëve është një proces që jo domosdoshmërisht kërkon ndihmën e një profesionisteje. Megjithatë cilado qoftë zgjedhja juaj duket se është ...
Efekti i verës së kuqe, rrit dëshirën seksuale sepse…

Efekti i verës së kuqe, rrit dëshirën seksuale sepse…

Keni një dëshirë të madhe kohët e fundit të përmirësoni lojën në shtrat? Alkooli, veçanërisht vera e kuqe, listohet si një nga dhjetë afrodizia ...
Sheqeri dhe lidhja e tij me kancerin, studimi që nuk u publikua kurrë deri më sot

Sheqeri dhe lidhja e tij me kancerin, studimi që nuk u publikua kurrë deri më sot

Në vitin 1960, u bë një studim, i cili nuk u publikua kurrë. Deri më sot. Studimi i quajtur ‘projekti 259’, u sponsorizua nga vetë industria e sheqeri ...
Si ta njohim tjetrin nëpërmjet ngjyrës së syve

Si ta njohim tjetrin nëpërmjet ngjyrës së syve

Thuhet se sytë janë pasqyrë e shpirtit dhe se aftësia personale e njohjes së një personi mund të përkufizohet lehtë duke parë ngjyrën e syve. Disa ...
Shtatë arsye për shëtitje në mot të ftohtë

Shtatë arsye për shëtitje në mot të ftohtë

Shpesh dëgjojmë se i ftohti është i mirë për shëndetin tonë. Shëtitja gjatë ditëve të ftohta sjell një sërë përfitimesh për shëndetin tonë. ...
Ushqimet që ushqejnë trurin, veprojnë kundër kancerit dhe diabetit

Ushqimet që ushqejnë trurin, veprojnë kundër kancerit dhe diabetit

Antioksidantët bllokojnë prodhimin e radikaleve të lira, duke parandaluar plakjen e parakohshme të qelizave dhe duke nxitur procesin e rigjenerimit ...
Konsumoni hudhër me qumësht dhe… siguroni seks të çmendur çdo natë!

Konsumoni hudhër me qumësht dhe… siguroni seks të çmendur çdo natë!

Përzierja e hudhrës dhe qumështit mund të tingëllojë e çuditshme, por pasi ju do të mësoni të gjitha përfitimet shëndetësore kjo pije do të kthehet në ...
Quhet “Gjethja e Zotit”, sepse shëron…

Quhet “Gjethja e Zotit”, sepse shëron…

Ka bimë që konsiderohen si mrekulli të natyrës, pasi japin efekte mbresëlënëse në organizëm. Pa dyshim, natyra ka çdo përgjigje që i nevojitet shëndet ...
Hani shpejt bukë?! Duhet të ndaloni menjëherë sepse…

Hani shpejt bukë?! Duhet të ndaloni menjëherë sepse…

Konsumoni në mënyrë të shpejt ushqimin? Epo duhet ta ndaloni pasi sipas një studimi të fundit kjo mënyrë e të ushqyerit rrit riskun për sëmundje të ze ...
Njihuni me lulet që shërojnë pagjumësinë dhe gripin

Njihuni me lulet që shërojnë pagjumësinë dhe gripin

Shkencëtarët nga NASA së fundmi kanë zbuluar se mbajtja e disa luleve të caktuara në shtëpi mund t’ju parandalojë të sëmureni dhe t’ju ndihmojë të fli ...
1 2 3 43 10 / 430 POSTS
15000

Loading…