Meta e Kryemadhi ia morën valles në ditëlindjen e Bes Kallakut, reagon ashpër Braçe dhe ka dy fjalë për presidentin: A ka më turp…

Meta e Kryemadhi ia morën valles në ditëlindjen e Bes Kallakut, reagon ashpër Braçe dhe ka dy fjalë për presidentin: A ka më turp…

Aktori i humorit Bes Kallaku ka festuar dje ditëlindjen e tij të 35-të ku ka organizuar një festë në të cilën morën pjesë dhe shumë figura publike.

Në të ishin dhe çifti presidencial Meta-Kryemadhi. Reagimet kanë qenë të shumta, dhe s’kishte si të mungonte ai i zv.kryeministrit të Shqipërisë Erion Braçe.

Me anë të një shënimi në facebook, Braçe e uron Besin, teksa i thotë se si nga ana ligjore dhe ajo morale, festa të tilla nuk duhen bërë, duke parë kohën në të cilën po jetojmë dhe shifrat e covid-19 që rriten çdo ditë e më shumë.

Pa përmendur nuk lë as Metën dhe Kryemadhin, për të cilët thotë se nuk duan t’ja dinë as për qytetarët dhe as për mjekët.

Postimi i Braçes

BES, TE BEHESH 135 VJEC;
PER VETE, PER PRINDERIT,
PER ZONJEN E VAJZEN!

Te kesh cdo te mire per vete e per ta!
Te kesh SHENDET o Bes,
per vete e per ta!

Tani, gezimi kur ben 35 vjec eshte normal, po ne kete kohe a eshte i ligjshem?;
Po le menjane ligjin edhe pse duhet te jete i pari, por po pyes nga pikpamja morale!!

Une them joooo!
Ti je nje figure publike e kudo ne bote,
te tille-jane apo jo te infektuar,
e kane kaluar apo jo Covid,
percjellin mesazh per te tjere njerez!

Kjo i ben modele edhe me te mire,
te tille qe vlejne edhe sherbejne!

Nejse, te rrosh sa me shume!

Tani kam dy fjale per keta njerezit e festes, keta te politikes;

A E KUPTONI SE SA FALS JANE?
A E KUPTONI QE MASKEN E KANE PER NE TV E ASKUND KU JETOJNE?
A E KUPTONI QE “SHQETESIMIN” PER NUMRIN E SHQIITAREVE TE INFEKTUAR, TE SHTRUAR NE SPITALE APO QE KANE HUMBUR JETEN,
E KANE RETORIKE POLITIKE, INSTRUMENT PERMES TE CILIT MENDOJNE SE DO KAPIN PUSHTETIN?

A e kuptoni qe keta refuzojne cdo ligj, cdo rregull, cdo mase, perbuzin cdo perpjekje te njerezve te zakonshem dhe te mjekeve e infermiereve te jashtezakonshem?

Por mbi te gjitha;
A E KUPTONI SE KETA REFUZOJNE TE JENE SI JU, TE BARABARTE ME JU?!

E di qe do me turreni tani me pyetjen legjitime:
Po keta pse nuk gjobiten?!

Ca tu them?
Po ju pergjigjem edhe une me nje pyetje:
A KA ME TURP SE NJE PRESIDENT QE THYEN LIGJET E RREGULLAT E REPUBLIKES SE TIJ?

E ftillon gjoba nje te tille?
Une them se ajo 3000 lekeshja nuk i ben derman!

Pyetje e kam;
A SHKRUAJME NGA NJE GJOBE SI POPULL PER KETE;
#GJOBEPERPRESIDENTIN

vo: po ky politikani i ri qe quan shkelje ligji pse i tregojne rregullat ne nje fushe dhe shkel ligjin sic e shihni ne kohe pandemie, cfare do ketu?!

Isparta escort Afyon escort Giresun escort Çanakkale escort Trabzon escort Çorum escort Erzurum escort Muğla escort Pamukova escort Buca escort Osmaniye masaj salonu Balıkesir escort Manisa escort Aydın escort Muğla escort Maraş escort Yozgat escort Tekirdağ escort Mersin escort Nizip escort Çankaya escort Ordu masaj salonu Kütahya mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Şanlıurfa escort bayan Gaziantep escort bayan Amasya escort bayan Edirne escort bayan Yozgat escort bayan Adana escort bayan