Në Tiranë kemi “Don Liken” e Skraparit (heshtja mediatike dhe një paralelizëm me rastin “Tahiri”)

Në Tiranë kemi “Don Liken” e Skraparit (heshtja mediatike dhe një paralelizëm me rastin “Tahiri”)

Përgjimet e prokurorisë italiane për Ndranghetan kanë zbuluar të dhëna tronditëse për përfshirjen e mafies italiane në Shqipëri.

Në përgjime përmenden biseda për ndërtime kullash në Tiranë, me qëllim pastrimin e parave.

Aty flitet për korruptimin e zyrtarëve të lartë shqiptarë dhe madje përmendet edhe presidenti Ilir Meta.

Tani jo se nuk dihen lidhjet e krimit me politikanët dhe korrupsioni i këtyre të fundit, por kur të del emri në përgjime edhe në mafien italiane, është paksa shokuese.

Dhe ajo që të bën përshtypje, është heshtja e shumicës së mediave në Shqipëri.

Ndërkohë sa për një paralelizëm, në Shqipëri u ngrit një furtunë e vërtetë (në prapaskenë qendronte Ilir Meta) kur në përgjimet e disa kriminelëve u përmend emri Saimir (asnjëherë Saimir Tahiri) dhe ish-ministri i Brendshëm shkoi në gjykatë, pa asnjë provë.

Sot njësoj përmendet edhe emri i Ilir Metës. Por në këtë rast askush nuk shkruan dhe nuk e përmend emrin e presidentit.

(TemA)

Isparta escort Afyon escort Giresun escort Çanakkale escort Trabzon escort Çorum escort Erzurum escort Muğla escort Pamukova escort Buca escort Osmaniye masaj salonu Balıkesir escort Manisa escort Aydın escort Muğla escort Maraş escort Yozgat escort Tekirdağ escort Mersin escort Nizip escort Çankaya escort Ordu masaj salonu Kütahya mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Şanlıurfa escort bayan Gaziantep escort bayan Amasya escort bayan Edirne escort bayan Yozgat escort bayan Adana escort bayan